Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyTakhle vypadají chytré hodinky Samsung Galaxy Gear!

Takhle vypadají chytré hodinky Samsung Galaxy Gear!

Zajímalo vás, jak vypadají hodinky s Androidem, které budou umožňovat propojení s chytrými telefony Samsung Galaxy? Na web se před malým okamžikem dostal první snímek chystaných hi-tech hodinek od Samsungu, zveřejnil ho server Venturebeat.

Na trh s chytrými hodinkami míří velcí hráči Samsung a Apple. Jihokorejský výrobce představí svou chytrou časomíru již 4. září, Apple se přidá až v příštím roce. Chytré hodinky patrně vyvíjí i Google.

První hodinky od Samsungu se mají oficiálně jmenovat Galaxy Gear. Podle Venturebeat nabídnou hlasového asistenta jménem S Voice, a funkce, které budou sledovat naše zdraví a pohodu.

Předfinální vzorek, který si redaktoři zahraničního serveru mohli vyzkoušet avšak už nikoli vyfotit (ofotili ho alespoň na videu (zatím) určeném pro zaměstnance), byl prý vybaven třípalcovým dotykovým displejem, který je možné ovládat prsty, čtyřmegapixelovým fotoaparátem a vestavěnými reproduktory.

Hodinky je možné spárovat se smartphonem přes technologii Bluetooth. Uživatelé díky tomu získají přehled o nepřijatých voláních, SMS či příchozí elektronické poště.

Připojení k internetu je ale také údajně možné realizovat nezávisle přes WiFi, tudíž odpadá nutnost mít telefon neustále u sebe.

Integrovaná baterie by měla hodinky Galaxy Gear vydržet napájet po dobu zhruba deseti hodin (možná o něco málo déle), i tak ale půjde ale o hodnotu, která spoustu zájemců asi zklame a od jejich nákupu odradí.

hodinkyZdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře