Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyTakhle vypadá Nokia C1, bude mít Android a minimální rámečky

Takhle vypadá Nokia C1, bude mít Android a minimální rámečky

Původní finská Nokia se opět pustí do výroby chytrých telefonů. Jak by první model mohl vypadat, ukazují dvě fotografie. Jejich pravost není zaručena, ale zcela zapadají do informací, které se už dříve objevily.

O tom, že původní Nokia chystá návrat na trh se smartphony, se spekuluje dlouho. Poslední zprávy naznačují, že prvního modelu bychom se mohli dočkat nedlouho po vypršení smluvního zákazu souvisejícího s převzetím mobilní divize Microsoftem. Samotné telefony však Nokia vyrábět nebude, jen je navrhne a výrobu bude licencovat. Stejný postup aplikovala již u tabletu N1.

Možnou podobu chystaného mobilu prozrazují nové snímky čínského serveru cnmo.com. Fotografie ukazují dosud utajovaný smartphone s minimálními postranními rámečky a upraveným operačním systémem Android. S velkou pravděpodobností se však nebude jednat o špičkově vybavený model, který se bude moci poměřovat s absolutní špičkou, nýbrž o sympatickou střední třídu.

Spekuluje se totiž o tom, že displej bude mít úhlopříčku pět palců a jen HD rozlišení. Hlavní foťák má nabídnout rozlišení osm megapixelů a pro autoportréty bude připravena dvoumegapixelová kamerka. To náročné příznivce selfie určitě nedojme. Výkon telefonu by měl zajistit procesor od Intelu.

Datum představení připravované Nokie (C1) zatím neznáme. Dříve než v roce 2016 se s ní v obchodech ale určitě nesetkáme.

59as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře