Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyTaké vás irituje málo paměti v mobilu? SanDisk představil microSD kartu s...

Také vás irituje málo paměti v mobilu? SanDisk představil microSD kartu s kapacitou 128 GB

Je vám interní paměť v mobilu malá? Máme pro vás dobré zprávy! Nejnovější telefony, včetně Galaxy S5, přicházejí s podporou rozšířujících karet s mamutí kapacitou. Jediným problémem až doteď bylo, že na trhu se taková microSD karta nenacházela.

Přes čím dál oblíbenější virtuální úložiště má dostatečná paměť v telefonu stále svůj smysl. Nejen pro offline přístup k souborům, ale také pro natáčení datově náročnějších videí či pořizování fotek. Pokud náhodou patříte mezi ty, kterým 64GB karta nestačí, bude vás zajímat, že SanDisk začne prodávat kartu s dvojnásobnou kapacitou.

SanDisk přišel s novou technologií, kdy se vertikálně skládá 16 paměťových čipů tenčích než lidský vlas, což umožňuje dosáhnout takto velkého úložiště. Velkokapacitní karta je třídy 10, což by samo o sobě indikovalo minimální rychlost 10 megabajtů za sekundu, ale přídomek  UHS-I slibuje rychlost přibližně trojnásobnou.

Disk je mimo jiné i voděodolný, nárazuvzdorný a odolá i rentgenovým paprskům. Cena je ale relativně vysoká, na portálu Amazon se pohybuje kolem 200 dolarů (4000 korun).

Dokázali byste tolik místa využít?

sandisk_card_1

Zdroj: Androidcomunity

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře