Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyTahle bionická ruka se připojuje k smartphonu a vyjde vás na pouhých...

Tahle bionická ruka se připojuje k smartphonu a vyjde vás na pouhých 300 dolarů

Moderní technologie neulehčují život pouze masám, ale také menším skupinám lidí se specifickými požadavky. Tak třeba zdravotně postiženým lidem, kterým chybí noha nebo ruka. Na obzoru je hned několik řešení bionických končetin a já vám teď představím jednu z nich.

Konkrétně se jedná o řešení od japonské společnosti Exiii a nutno podotknout, že velmi netradiční. Exiii vypracovala svou verzi bionické ruky, která sice nenabízí žádné extra pokročilé funkce a technologie, ale pořídíte ji za pouhých 300 dolarů. Díky tomu by se bionická ruka mohla dostat doslova k masám.

Bionickou ruku od společnosti Exiii vyrábí 3D tiskárna. Díky velmi jednoduché konstrukci lze ruku jednoduše složit a také opravit. Tvůrci dokonce tvrdí, že opravu, nebo rovnou přestavbu zařízení zvládne každý pokročilejší kutil.

Bionická ruka se propojuje se smartphonem a EMG senzorem, přičemž smartphone skenuje pohyb svalů a nervů a překládá ho na pohyb bionické ruky. Ta umí hýbat prsty, otvírat se a držet některé předměty.

Bionická ruka od Exiii je aktuálně v prodeji. Pokud byste však o ní měli zájem, budete se muset zapsat do pořadníku a čekat.

Zdroj: TC

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře