Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyTablet od Googlu, Nexus 7, obsahuje skrytý magnetický senzor

Tablet od Googlu, Nexus 7, obsahuje skrytý magnetický senzor

Google nedávno uvedl do prodeje první tablet z rodiny Nexus. Nexus 7 je sedmipalcové zařízení, které je maximálně provázané s obchodem Google Play, s výbornou cenou. Kromě čipsetu Tegra 3 s dostatečným výkonem pak nabízí také jednu skrytou funkci, o které se v žádných oficiálních materiálech nedočtete.

Na mysli máme magnetický senzor, s nímž jsme se setkali již u iPadu 2 a díky kterému je k tabletu možné používat takzvané chytré obaly (smart covery). Díky magnetu se Nexus 7 automaticky probudí, když pouzdro otevřete (respektive magnet k němu přiložíte), takže bude neustále připraven.

V dalších týdnech tak zřejmě společnosti Asus a Google začnou prodávat první smart covery pro Nexus 7.

Google stlačil cenu tabletu na 199 dolarů za levnější verzi a 249 dolarů za 16GB model. Základem Nexusu 7 je špičkový procesor Tegra 3 a IPS displejem s rozlišením, které bylo doposud vyhrazené spíše větším úhlopříčkám ? 1280 × 800 px.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře