Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyTablet Nokia N1 v benchmarku rozdrtil i iPad Mini 3

Tablet Nokia N1 v benchmarku rozdrtil i iPad Mini 3

Ačkoliv tablet Nokia N1 při oznámení vypadal velmi slušně, asi jen málokdo z nás mohl tušit, že jednou bude rozbíjet benchmarky. Sen milovníků Nokie se však nakonec proměnil v realitu a Nokia N1 ve srovnání výkonu čerstvě pokořila dokonce i iPad Mini 3. 

V benchmarku AnTuTu, konkrétně v testu efektivity procesoru dosáhl tablet na rovných 45 121, což je téměř o třetinu více, nežli se podařilo ukořistit iPadu Mini 3. Ten v tom samém testu zaznamenal „pouze“ 28 446 bodů a zařadil se na druhé místo tabulky nejlepších tabletů. Třetí místo pak ukořistil Samsung s přibližně 16 000 body.

Velmi dobře si Nokia N1 vede i v sekci efektivity grafické karty. Zde tablet dosáhl na 12 623 bodů, čímž se opět dostal před zmiňovaný iPad 3 Mini, který za ním zaostává o více jak 2500 bodů. Ostatní tablety s Androidem pak N1 nechal daleko za sebou, třetí místo znovu obsadil Samsung se skóre 3190 bodů.

2203472_zol-com-cn

Nokia N1 však iPad 3 Mini a samozřejmě i další tablety poráží i v dalších testech (včetně benchmarku GFX a jeho testu Manhattan nebo T-Rexu a jeho 1080p  offscreenu), i když rozdíly jsou v tomto případě už spíše marginální.

2203473_zol-com-cn

Tablet Nokia N1 byl zatím uveden pouze na čínském trhu, v únoru by se však měli dočkat i zájemci v Evropě. Cena na čínském trhu byla stanovena na 257 dolarů, což je asi 5700 korun. Zní to lákavě, že? Samozřejmě cena tabletu N1 v Evropě se pravděpodobně ještě o něco zvýší, stále by to však neměla být taková „raketa“, jakou dáme za několikrát zmiňované zařízení od Applu.

2203468

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

8 KOMENTÁŘE

 1. Teda že má výkon jako Apple A7? Tak to je teda rychlost, to je panečku drtič.
  To by mě pak zajímalo, co je takový A8x, který je 2,1 rychlejší z hlediska CPU a 2,5 rychlejší z hlediska GPU než A7 … drtič drtiče?
  To pak až vyjde A9 asi bude drtič drtiče drtiče?

  PS: Schválně o jaký „samsung“ jde v grafech? Pokud vím samsung nevyrábí jen jeden typ tabletu a proto by se upřesnění fakt hodilo.

  • Odpovědí jsou SHIELD zařízení od NVIDIE… Např. Tegra K1 je blízko úrovně A8 a za pár týdnů budou v prodeji zařízení s Tegra X1, které A8X hravě překonávají…

   • Těch pár týdnů bych chtěl fakt vidět, protože pokud vezmeme v úvahu odstup času od oznámení zařízení a jejich skutečné nasazení na trh z minulosti, tak tu bude Tegra X1 bude jako na koni … tak v listopadu, kdy bude i Apple nejspíš uvádět tradičně novou řadu s A9 (A9x).

   • PS: Běda nVidii jestli zase k Tegře X1 nacpe ten příšerný zvukový čip jako u K1. Snad se při vydávání nové generace dostatečně ponaučily a sáhnou třeba po Wolfsonech nebo ještě líp Sabrech. Na ceně tabletu se to promítne max. +5dolarů (maloobchodní cena) a kvalita zvuku bude na nesrovnatelně vyšší úrovni.

  • Ono jasně, přijdou lepší procesory, tu se není o čem hádat. Ale vezměme to rozumně, ta cena za tohle je prostě nářez, i když to za tři, čtyři nebo pět měsíců bude slabší, než A8x. Pořád se tu bavíme o jiných cenových kategoriích a tak bych to v určitých směrech jako drtič hodnotil.

   • Přijdou? Minimálně jsou na trhu zařízení s rychlejšími Exynosy, Tegrami, Apple a Snapdragony.

    Nokia N1 – Drtič lowendu 😀

    PS: Já bych to bral rozumně, ale tak jak je to napsáno je to tradiční „bulvar“ kravina.

 2. Jen tak pro info. Tegra K1 už teď hravě překonává A8 a o tom že X1 překonává A9 nemůže být ani řeč.

 3. Přijde mi to tak nějak zmanipulované, protože můj Xiaomi Mi Pad dosahuje v Antutu benchmarku 50000 bodů a to je víc než 45000 a tak nechápu, jak může být Nokia N1 první!!!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře