Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeTable Top Racing - Závody autíček jsou stále v módě

Table Top Racing – Závody autíček jsou stále v módě

Table Top Racing je první hra od nově založeného herního studia Playrise Edge Ltd. Ikdyž se jedná o jejich premiéru, nemusíme být vůbec skeptičtí. Hra se stále drží v první stovce nejstahovanějších her na Apple App Store. Navíc hráči, kteří si rádi hrají s autíčky z ní budou nadšení.

Tahle závodní hra má velmi blízko k oblíbenému Revoltu, kterým se zcela jistě inspirovala. I přes zřejmou inspiraci autoři dokázali hru obohatit o několik nových prvků a vylepšit tak, aby nás stále bavila. A pokud jste zvědaví, jak dopadl Revolt v naší recenzi, tak si ji můžete přečíst zde.

Hratelnost 8/10

Slovo ?table? v českém překladu znamená stůl, takže tušíte správně, že se závodní okruhy budou odehrávat na stole. Taky je zřejmé, že asi nepůjde o reálné automobily, ale o malá autíčka. Těmto autíčkům se říká ?angličáci?. Klasické ?angličáky? ale opět nečekejte. Naše autíčka mají schopnost se vybavit dvěmi zbraněmi, které seberou na trase během závodu a mohou je libovolně použít. Asi nejvíce Vás zajímá, jaké zbraně budeme moci používat během závodů.

Ty si můžeme popsat hned ze začátku. Autíčko disponuje dvěma sloty na zbraně, ale ze začátku budeme moct využívat jenom jeden. Asi nejsilnější zbraň je blesk, který se šíří po kružnici od auta a dokáže zpomalit i více protivníků, kteří jsou nablízku. Dále máme k dispozici raketu, která je dobrá na odstřelení protivníků, kteří jsou před námi. Na odrovnání soupeřů, co jedou za námi je k dispozici klasická bomba.

Před cílem jistě využijeme nitro, které mnohokrát dokáže zachránit naše umístění na bedně. Zbraněmi nemusíme vůbec šetřit, protože se objevují na trati každou chvíli a soupeři to do sebe perou hlava nehlava. Ze začátku si budete myslet, že se soupeři proti Vám spikli a útočí jen na Vás, ale po pár závodech se do hry dostanete a rozčilení rychle přejde.

Po jednoduchém uvítacím menu, nás čekají tři singleplayerové módy. První mód se nazývá Championships a je složen z několika trofejí. První trofej je bronzová a ta obsahuje několik typů závodů. Objevují se tam časové závody, kde musíme zajet kolo v určitém čase nebo musíme nabourat do protivníka a to také v omezeném časovém rozmezí. Dále bronzový pohár obsahuje ?knock-out? závody, kde nesmíme být v žádném kole poslední. Tyhle závody jsou velmi vzrušující a plné adrenalinu, protože na poslední místo se můžeme dostat během jediné sekundy. Je to díky tomu, že hra je opravdu nevyzpytatelná a plná překvapení.

Naši protivníci nejsou úplně hloupí a krabice se zbraněmi umí použit v ten nejnevhodnější okamžik. Takže když si myslíme, že máme celý závod pod kontrolou, naši soupeři jsou přesně opačného názoru. Objevuje se zde i závod beze zbraní, kde záleží čistě na našich jezdeckých schopnostech. Bronzová trofej nám prozradí, všechny typy závodů, takže dále to bude jen obtížnější a složitější. Za každý závod sbíráme jednu až tři hvězdy, záleží na tom jak jsme dobří. Ke splnění jednotlivých pohárů, ale potřebujeme plný počet hvězd, což nám dá občas zabrat. Autoři asi chtěli, že musíme být vždy 100%, abychom mohli postoupit dále.

Za hvězdy sbíráme mince, za které si poté můžeme vylepšit auto nebo koupit nové. Bohužel vylepšení aut je poněkud zvláštní. Nemůžeme si určit, kterou část autíčka chceme vylepšit, ale hra nám určí, že první musíme vylepšit například zrychlení a poté až motor apod.

Druhý singleplayerový mód (Special events), kde si zvolíme jednu ze čtyř obtížností a otevřou se nám závody, kde máme splnit určitý úkol. Do závodu musíme vstoupit pouze s konkrétním autem, takže bych tento mód považoval spíše za doplněk, hlavního Championship módu, protože tam nasbíráme potřebné auta i množství peněz, pro jejich nákup.

A jako třetí je Quick race neboli rychlé závody. Zde si vybereme trať a můžeme si ji zkoušet projet, podle mě tyto závody spíše slouží jako trénink, pro ostře bodované závody.

Ve hře je obsažen i Multiplayer, který je jak lokální tak online přes službu Game Center. V lokálním multiplayeru si můžou zahrát až čtyři hráči, takže o zábavu je postaráno. A online se můžeme spojit s kýmkoliv a poměřit s ním sily v závodě.

Ovládání 9/10

Ovládání je velmi jednoduché. Autíčka sami zrychlují, takže na nás je pouze zatáčení a ovládání zbraní. Ty jsou velmi dobře, umístěné vedle tlačítek pro zatáčení, takže nám nedělá problém kdykoliv zaútočit. Pokud sebereme určitou zbraň, tak se nám zobrazí její ikonka a my víme jakou zbraň máme k dipozici. Pokud by někomu nevyhovovalo defaultní ovládání může si zvolit ovládání pomocí akcelerometru. Tohle ovládání je možná ještě pohodlnější. Každý je jistě zvyklí na něco jiného, takže jsem rád, že autoři zvolili tyto dvě možnosti.

Grafika a zvuky 8/10

Grafická stránka Table Top Racingu je velmi hezky a kvalitně zpracovaná. Působí spíše roztomile než realisticky a to je dobře. Je zde vidět, že si autoři dali záležet a co nejvíce se snažili, aby jejich první hra byla, co nejlepší. Za celou dobu hraní se neobjevil žádný bug, ani zde nevyskakovaly textury apod. Autíčka a samotné prostředí je velmi detailně zpracováno. Autíčka působí jako živá a to jistě ocení zejména děti. Prostředí hry je velmi nápadité a závody na kuchyňském stole jsou jistě originální. Na stole je vidět například solnička, příbory apod. Hezky vypadá i prostředí, kde okolí závodu tvoří hračky.

Zvuková stránka hry už je poněkud horší. Hrou nás provází pouze jedna rocková písnička, takže je jasné že se neustále opakuje a to jistě časem omrzí. Je to poněkud škoda, protože hra měla našlápnuto jistě výše. Jinak jsou zvuky zpracovány kvalitně, zejména zvuky pištících gum v zatáčkách.

Závěr

Studio jistě vsází na hráče, kteří se občas rádi ponoří do dětských let a zahrají si opět s autíčky. Díky roztomilé grafice nebudou mít problém ani děti, kterým se hra bude jistě líbit ještě více. Možnost zastavit soupeře přímo před cílovou páskou dodává hře ještě více zábavy a jen tak neomrzí. Náročnost hry je poněkud vyšší, a to díky tomu, že se po nás vyžaduje, abychom byli vždy v závodech první. Na druhou stranu nám hra, aspoň déle vydrží, ale někdy se můžeme opravdu zaseknout a hru radši vypneme. Hra je k dispozici pro iPhone i iPad za jednu cenu. Autory jistě hřeje, že hra získala ocenění Hra měsíce v App Storu.

Odkaz ke stažení:

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře