Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile zvyšuje rychlost LTE v Praze na 150 Mb/s, kompletně pokryto má...

T-Mobile zvyšuje rychlost LTE v Praze na 150 Mb/s, kompletně pokryto má být do října

T-Mobile se v tiskové zprávě chlubí tím, že provedl zvýšení rychlostí svého nejrychlejšího mobilního internetu v Praze na 112,5 Mb/s pro stahování a 37,5 Mb/s pro nahrávání. Uvedené hodnoty jsou pouze teoretická maxima.

V několika lokalitách hlavního města (v okolí Horních Počernic, Černého Mostu a na Roztylech) bylo pásmo navýšeno na 20 MHz, maximální rychlosti LTE tak dosahují 150/50 Mb/s. Počet těchto míst plánuje operátor rozšiřovat. Dosavadní maximální rychlosti pražské LTE sítě T-Mobile byly poloviční, tedy 75/25 Mb/s. Operátor má díky tomuto navýšení nejrychlejší LTE síť v Praze.

T-Mobile dále pokračuje v pokrývání hlavního města, které dokončí do října 2014. V červenci získají signál nejrychlejšího mobilního internetu Vysočany, Černý most, Horní Počernice, Letňany, Střížkov, Prosek a Ďáblice, v srpnu přijdou na řadu Kobylisy, Bohnice, Čimice a Holešovice. Během září a října pak bude pokryta celá západní část Prahy, tedy Suchdol, Dejvice, Střešovice, Hradčany, Břevnov, Motol, Radlice, Stodůlky, Zličín, Barrandov, Chuchle, Radotín a Zbraslav.

Rychlý mobilní internet (LTE a 3G) operátora T-Mobile bude do konce roku 2014 pokrývat 93 % populace ČR a 80 % jejího území.

lte

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. No super. Teďkom mi už bude stačit pouze pár vteřin abych vyčerpal FUP limit.

  2. nechápu proč tohle publikujete… je to placená reklama na nedostupné služby? při cenách a objemu FUP našich rádoby operátorů je to k ničemu…..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře