Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyT-Mobile zpřístupnil volání přes WiFi i tarifním zákazníkům

T-Mobile zpřístupnil volání přes WiFi i tarifním zákazníkům

Dosud mohli novou službu z technických důvodů využívat jen firemní klienti. Rovněž se rozšířil počet podporovaných telefonů – k přístroji S6 edge přibyly v průběhu minulého týdne také iPhony 5s, 5c, 6, 6 plus, 6s, 6s plus a dále také Galaxy S6. WiFi volání je v současné době potenciálně dostupné pro zhruba 140 000 zákazníků. V horizontu týdnů se ho dočkají také lidé s předplacenou kartou.

WiFi volání je založeno na technologii Voice over WiFi (VoWiFi) umožňující standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes WiFi síť, přičemž uživatel uskutečňuje hovory nebo posílá zprávy se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti. Služba je zdarma a pro její využívání stačí zapnout ji v menu telefonu (podmínkou je aktuální firmware a u telefonů Samsung také přístroj z distribuční sítě T-Mobile). Hovory/zprávy se účtují standardně podle tarifu zákazníka.

c1f_img

Služba přináší velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí a rychlé spojení (podobně jako VoLTE). Uplatnění nalezne zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě. Pokud je v místě WiFi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Při odchodu z WiFi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE jako VoLTE hovor, stejný princip se uplatňuje při přechodu z LTE do WiFi.

110202074526_t_mobile_logo-1391971441-9d6a5775_660x371-500x282

Zdroj: T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře