Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile nabídne propojení aut s mobilním telefonem

T-Mobile nabídne propojení aut s mobilním telefonem

T-Mobile začne od prosince nabízet zařízení, které propojí automobil se smartphonem. Prostřednictvím mobilu bude majitel moci sledovat provozní informace o vozidle. Uvedli to zástupci společnosti. Konkurence podobnou službu zatím nenabízí.

Malá krabička se SIM kartou je připojená do tzv. OBD portu, tedy diagnostické zásuvky, kterou jsou vybavené všechny vozy zhruba od roku 2001. Majitel auta se prostřednictvím zařízení přes aplikaci Motion dozví například o stavu a poloze svého vozu, o překročení rychlosti, o tom, že do jeho zaparkovaného vozu někdo naboural, o odtahu či stavu autobaterie. Dále může sdílet polohu automobilu, sledovat statistiku o počtu ujetých km a podobně.

2-4 3-4 1-3

Řešení stojí 2 599 Kč, měsíční tarif pak 75 Kč měsíčně. Před Vánoci bude se smlouvou na dva roky o 1 150 Kč levnější. Nabídku mohou využít zákazníci všech operátorů.

Mobilní připojení aut bylo dosud běžné spíše u prémiových značek, jako jsou Audi a BMW. Automobilka Škoda minulý týden oznámila, že počínaje svým novým SUV Kodiaq bude mobilní připojení instalovat do všech svých nových modelů. V příštím roce budou následovat modernizovaná Octavia a nový Yeti.

tmobile_chytreAuto

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře