Sygic spouští službu Prediktivní výpočet trasy pro svou navigační aplikaci


Sygic spouští službu Prediktivní výpočet trasy pro svou navigační aplikaci

Sygic oznámil, že ve své aplikaci začíná používat funkci „Prediktivní výpočet trasy“. Ta predikuje intenzitu dopravy na základě dat shromážděných za období dvou let a uživatelům umožňuje zvolit si nejoptimálnější trasy pro cestu na místo určení.

Funkce „Prediktivní výpočet trasy“ zohlední všechny možné trasy a vybere tu, která je časově nejvýhodnější. To provádí tak, že do výpočtu zahrne skutečné průměrné rychlosti na silnicích (a nikoliv maximální předepsané rychlosti), světelné křižovatky, kruhové objezdy, denní dobu a historická data získaná z podobných jízd. Funkce „Prediktivní výpočet trasy“ se aktivuje automaticky po zapnutí aplikace Sygic, a dokáže pracovat i v případě nedostupného datového spojení a mobilního signálu.

Sygic GPS Navigation
Sygic GPS Navigation
Vývojář: Sygic.
Cena: Zdarma
Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps
Vývojář: Sygic a. s.
Cena: Zdarma+

Až do současnosti se systémy GPS navigace spoléhaly pouze na dopravní data v reálném čase, aby mohly navrhovat nejoptimálnější trasy. Pokud však tyto systémy nemají přístup k mobilnímu signálu, dokáží navrhovat pouze možné trasy – to znamená, že nedokáží ihned a přesně určit nejlepší trasu.

„Jsme nadšeni, že uživatelům aplikace Sygic po celém světě můžeme nabídnout přelomové výhody, řekl Martin Strigac, CEO společnosti Sygic. „Jsme si jisti, že s touto funkcí uživatelé získají nejenom kvalitnější navigaci, ale také účelnější využití času – nehledě na úspory na pohonných hmotách. Všech 200 milionů uživatelů Sygic po celém světě může funkci „Prediktivní výpočet trasy“ ihned začít používat zdarma.”

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.