Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySvět pohltila nová hra Pokémon GO. Akcie Nintenda stoupají

Svět pohltila nová hra Pokémon GO. Akcie Nintenda stoupají

Akcie známého japonského výrobce pokračují v silném růstu. Může za to obrovský zájem o novou hru Pokémon Go pro chytré telefony. Podle Bloombergu akcie stouply o více než 24 procent a od pátku zpevnily o 36 procent. Tržní hodnota firmy za posledních několik dní vzrostla o 7,5 miliardy dolarů (183,5 miliardy korun).

Růst akcií vyvolala páteční zpráva, že nová hra se v USA dostala mezi nejstahovanější bezplatné aplikace v iTunes, obchodě firmy Apple.

Kolem nové hry Nintenda, kterou provozují nadšenci pohybující se městy i krajinou s mobilem neustále před očima, panují diskuse. Někteří lidé si totiž způsobili zranění, když v mnohdy nepřehledném terénu nevěnovali pozornost svým krokům a sledovali displej telefonu.

Mladá Američanka ze státu Wyoming pak dokonce narazila při hraní své oblíbené hry překvapivý nález. Na místě, kde na ni měla čekat virtuální postavička, objevila lidské ostatky.

maxresdefault

Zdroj: Bloomberg

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře