Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySupersmartphone HTC One X má problémy s multitaskingem

Supersmartphone HTC One X má problémy s multitaskingem

V současné době testujeme smartphone HTC One X. Vedle několika zkušebních fotografií a videa jsme vám už ukázali i výkon čtyřjádrového čipsetu nVidia Tegra 3, který je takřka bezkonkurenční. Jenže vše není tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát, protože tento supersmarthone trápí jeden velký problém.

O co jde? O nic menšího než o multitasking, který je u tohoto typu zařízení zásadní. Pokud na telefonu s Androidem obvykle spustíte několik aplikací, můžete mezi nimi pohodlně přepínat. Obsah zůstává zachován a vy pokračujete na pozici, kde jste aplikaci opustili.

Nepřehlédněte: Otestovali jsme výkon Tegry 3 ve smartphonu HTC One X

U One X to někdy funguje trochu jinak, ostatně vidět to můžete v přiloženém videu. Spustíte-li více než jednu aplikaci, obsah předchozí se vymaže, resp. pokud přepneme zpět na aplikaci, obsah se začne načítat znovu. Docela nemilé, nemyslíte?

Na webu nějaký technologický naivka spekuloval o tom, že je to způsobené tím, že HTC u svého top modelu použilo paměť o velikosti ?pouze? 1 GB. Je to pochopitelně hloupost. Multitasking totiž funguje korektně i na zařízeních s menší pamětí.

Problém je tedy naštěstí softwarový a tak nyní uživatelům nezbývá nic jiného než doufat, že vývojáři asijského výrobce pracují na nápravě, čili aktualizaci, dnem a nocí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře