Úterý, 16 dubna, 2024
DomůRecenzeStunt Star The Hollywood Years: Staňte se kaskadérem

Stunt Star The Hollywood Years: Staňte se kaskadérem

Akční bijáky z Hollywoodu jsou plné krve, zbraní, peněz, žen, drog, ale také kaskadérských kousků, nad kterými občas rozum, nás obyčejných smrtelníků, zůstane stát. Stunt Star The Hollywood Yers je jednou z možností, jak si můžete zkusit některé kaskadérské akce z pohodlí, a především bezpečí, vašeho domova.

Hratelnost (9/10)

Celkem vás čeká natáčení tří akčních filmů, které zahrnují přes 70 kaskadérských záběrů. Mezi jednotlivými záběry nechybí skok přes řadu autobusů, rozjezd na motorce do propasti s následným rozepnutí padáku, přeskočení vrtulníku a spoustu dalších akčních záběrů.

Za každý z kaskadérský kousků budete dostávat ocenění v podobě sošky. Ta má tří provedení, a to zlaté, stříbrné a bronzové. Bude záležet jen na vás, jak moc dobře se vám povede naplnit požadavky režiséra a co vy navíc přidáte z vašeho umění. Před začátkem natáčení záběru vám vždy režisér řekne, co po vás chce a jaká je jeho představa. Sem tam za vámi přijde i s tím, že je třeba, aby byl záběr opravdu ohromující, a tak vám přimontuje na vaše kaskadérské vozidlo rakety, abyste dosáhli vyšší rychlost.

Hlavní náplní každého záběru je dostat se do zóny cíle. To je zóna vyhrazená dvěma oranžovými vlajkami.  V případě, že se vaše auto převrátí a uděláte pár salt a projedete cílem, tak to nevadí. Nezapomínejte, že jste kaskadér a režiséři takové vylomeniny zkrátka mají rádi.

Ze začátku nejste nikterak limitováni na jednotlivé výkony. Nicméně pokud budete něco dělat na desátý pokus, pak počítejte s tím, že se to podepíše na vašem závěrečném hodnocení. Později se ve hře začnou objevovat i záběry, které jsou už i časově limitované, protože jak sám Pán režisér říká: „Každá sekunda na place mě stojí hromadu peněz!“.

U provedení jednotlivých kousků budete mít i možnost vybrat si do čeho usednete. Jednotlivá vozidla a motorky si ovšem budete muset sami zakoupit. Začínáte s náklaďákem, ale už po pár záběrech, které zvládnete na jedničku, si budete moci dovolit motorku. Dále vám budou k dispozici čtyřkolka, kroska, monster track, bugina a další dopravní prostředky. Každý z nich se pohybuje v jiné cenové relaci a každý z nich má své výhody a nevýhody.

unnamed4

Ještě také zmíním, že režisér vám nabídne možnost získat extra výdělek, pokud si na daný záběr vezmete vozidlo, které on žádá. O tom vás bude vždy informovat před natáčením daného záběru.

Některé kaskadérské kousky jsou opravdu proti zákonům fyziky a tak vám nezbude nic jiného, než si trochu dopomoct. A k tomu vám dokonale poslouží příslušenství jako je padák k brzdění, nitro, pneumatiky s hřeby, rychlé řazení a spousty dalšího technického příslušenství, které vám pomůže dosáhnout onoho výkonu, který režisér očekává. Toto příslušenství si budete muset před každou „klapkou“ opět nastavit.

Příslušenství se nakupuje ve větším množství. Většinou pět a více kusů. Poté si ho musíte potvrdit ještě u sebe, aby se buď aktivovalo, nebo se jím vaše vozidlo vybavilo.

Je škoda, že se ve hře neobjevila možnost vytvořit si vlastní záběr, kde byste mohli vyvádět opravdu ty nejšílenější kaskadérské kousky a poté nahrávky prodávat režisérům do všech koutů Hollywoodu. Myslím si, že kdyby tato možnost ve hře byla, bylo by to opravdu velkým lákadlem ne pro jednoho hráče.

Jsou zde samozřejmě i nějaké ty mikro transakce. Například padák, který vás vždy přenese na konec k vlajkám. Vzhledem k tomu, že za necelých 40 korun jej bude moci používat neomezeně, můžeme to označit za jednu z těch férovějších, napříč mikrotransakcemi u mobilních her.

unnamed2

Grafika (8/10)

Prostředí kolem vás je propracované do puntíku. Nechybí v něm diváci s povzbuzujícími cedulemi „Jump it!“ a „We ♥ stunts“ nebo sanitky, které pro vás nepřijedou, i kdybyste si páteř zlámali nadesetkrát. Během vaší šílené jízdy narazíte jak na kameramany, tak zvukaře. Zkrátka to, co byste hledali při natáčení pořádného akčního bijáku, to tady fakt je. Sice zde nemají žádnou další úlohu, ani se nepohybují, ale prostředí dováří skvěle.

Jednoznačně stojí za zmínku i prostředí, do kterých jsou jednotlivé záběry zasazeny. Například Grand Canyon je opravdu povedený

unnamed3

Ovládání (9/10)

Ve hře se nachází celkem tři primární ovládací prvky. První dva jsou pedál plynu a brzdy. Díky nim se budete pohybovat a také provádět triky jako back flip nebo front flip. Třetím prvkem je přímka, kterou budete mít možnost během každého záběru načrtnout ve předem vyhraněném místě. Tuto přímku si můžete nastavit, jak vy budete chtít. Svislou, vodorovnou, dlouhou, krátkou, zkrátka záleží jen na vás a na tom, jaká bude vyhovovat vaším potřebám. Pokud ji budete používat chytře, pomůže vám překonat ne jednu obtížnou úroveň.

Pak tady vedlejší ovládací prvky, které se objeví jen při určitém typu záběru, nebo když si vy sami provedete nějaké úpravy. Například brzdící padák, padák nebo raketový pohon. K padáku samotnému se dostanete sice až u natáčení druhého filmu, nicméně věřím, že si tento prvek opravdu oblíbíte. Protože není nad to rozjet svou motorku z útesu a následně z ní seskočit a rozepnout padák a snést se dolů se vší elegancí. V ten moment se opravdu vžijete do profese kaskadéra. A následný dopad motorky doprovázený výbuchem ani nezmiňuji.

Rozepnutím padáku však záběr nekončí. Po jeho otevření musíte padák ovládat tak, abyste nenarazili do skály nebo jiné překážky, a přistáli do zóny oranžových praporků.

Ovládání je skvělé, jediné na čem si autoři mohli dát víc záležet, jsou triky. Uvítal bych obsáhlejší repertoár kaskadérkých triků, které můžeme provést během letu vzduchem.

unnamed8

Zvuky (5/10)

Zde není ani moc o co se podělit. Pokud pominu zvuk vysílačky, cvrkotu cvrčků, poměrně realistické efekty u vozidel a výbuchy, když se vám něco nezdaří, je to vše, co dostanete. Otázkou však je, zda-li by nebylo na místě ještě na něčem zapracovat.

Suma sumarum

Námět na hru je naprosto brilantní. Jen by chtělo ještě vypilovat některé věci a dát hráčům trochu něco navíc. Protože možností, jak s tímto tématem pracovat, je opravdu hodně. Nicméně i tak se Stunt Star The Hollywood Years řadí mezi kousky, které doporučujeme vyzkoušet.

[appbox googleplay id=com.threephaseinteractive.stuntstar]

[appbox appstore id539777182]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře