Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyStratus XL je nový gamepad pro iPhony, se kterým si parádně zapaříte

Stratus XL je nový gamepad pro iPhony, se kterým si parádně zapaříte

Výrobce herního příslušenství SteelSeries představil nový bezdrátový herní ovladač pro mobilní přístroje s iOS. Má certifikaci MFi a připojuje se přes rozhraní Bluetooth, lze jej tak využít pro hraní na iPhonu, iPadu, iPodu touch a to i včetně starších modelů s 30pinovým konektorem, nebo počítačích Mac.

Stratus XL, jak se gamepad nazývá, navazuje na starší model Stratus, je však větší a má ergonomičtější tvar ve stylu ovladače pro Xbox, což oceníte při několikahodinových pařbách.

Co se týče ovládání, Stratus XL má rozšířené rozložení, to znamená dvě analogové páčky a dvě dvojice postranních tlačítek. Ve spodní části ovladače se nachází užitečná dioda indikující stav nabití. SteelSeries udává až čtyřicetihodinovou životnost se dvěma AA tužkovými bateriemi. To už se vám dřív vybije iPhone, iPad nebo iPod touch.

Stratus XL nabízí v současné době podporu více jak 300 her, včetně titulů GTA: San Andreas, Riptide GP2, Limbo, Bastion, Minigore 2 nebo Dead Trigger 2, a také připojení více ovladačů k jednomu zařízení. To znamená, že můžete na jednom iPadu hrát hry až ve čtyřech lidech, a zapařit si tak skvěle s kamarády.

Gamepad splňuje normu MFi (Made for iPhone/iPod/iPad). V současné době se počítá s tím, že v obchodech bude až koncem roku a to za cenu mezi 80 až 100 americkými dolary.

stratus family_tempimage

Zdroj: Vortez

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře