Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyŠtědrý den u O2: dominovala internetová přání, počet hovorů i SMS naopak...

Štědrý den u O2: dominovala internetová přání, počet hovorů i SMS naopak klesl

Na Štědrý den prosince spojila mobilní síť O2 13,2 milionu hovorů a přenesla více než 18 milionů SMS. Rekord opět padl v objemu přenesených dat. Síť operátora fungovala i během jednoho z nejvytíženějších dnů v roce bez problémů. Vyplývá to z tiskové zprávy.

Zatímco počet odeslaných SMS a spojených hovorů každým rokem klesá, letos rostl naopak počet lidí, kteří sváteční přání posílali přes internet – ať už prostřednictvím e-mailů nebo zpráv a videí v messengerech a na sociálních sítích. „Objem dat, která naši zákazníci spotřebují, stoupá díky novým tarifům a většímu zastoupení chytrých telefonů v průběhu celého roku. Není proto překvapením, že letošní Štědrý den byl v objemu přenesených dat rekordním,“ uvedla tisková mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

Nejvíce si lidé prostřednictvím mobilů přáli ještě před svátečním obědem – nejvytíženější hodina byla mezi desátou a jedenáctou dopoledne, kdy síť O2 spojila 1,5 milionu hovorů a zpracovala téměř 1,8 milionu odeslaných SMS. Nejsledovanějším pořadem v O2 TV byla štědrovečerní pohádka České televize Kouzelník Žito.

Zdroj: O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře