Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyStatistika Googlu: Podíl Androidu 4.1 Jelly Bean se za poslední měsíc více...

Statistika Googlu: Podíl Androidu 4.1 Jelly Bean se za poslední měsíc více než zdvojnásobil

Předposlední verze operačního systému Android 4.0.x Ice Cream Sandwich se stává stále rozšířenější a zaujímá proto větší podíl mezi ostatními verzemi. Ještě v květnu přitom zmrzlině patřilo necelých 5 procent. Před několika dny se její podíl už ale zvedl na 27,5 procenta, napovídají tomu pravidelné statistiky společnosti Google.

V listopadu ztratil nejvíce Android 2.3 Gingerbread, jehož podíl klesl z 54,2 procenta na 50,8 procenta. Na tom, že se stále jedná o nejrozšířenější verzi, se ale bohužel nezměnilo vůbec nic. Dařilo se naopak zmrzlinovému sendviči, ale nejvíce si polepšil Android 4.1.x Jelly Bean, který podle posledních statistik svůj podíl za posledních 30 dní více než zdvojnásobil. Dnes ho používá 5,7 procenta uživatelů.

Nejnovější verze 4.2.x je pak nainstalovaná na pouhých 0,8 procentech přístrojů. Zde je však nutné připomenout, že byla uvedena teprve před třemi týdny a je oficiálně dostupná pouze na přístroje Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 a Nexus 10.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře