Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyStatistika: 80 procent iPhonů běží na operačním systému iOS 6.x

Statistika: 80 procent iPhonů běží na operačním systému iOS 6.x

Reklamní společnost Chitika zveřejnila průzkum, podle kterého 80 procent všech mobilních telefonů iPhone běží na jakékoliv verzi operačního systému iOS 6. Podobnou statistikou se může pochlubit pouze americký výrobce Apple. iOS 6.x už používá 300 milionů přístrojů.

Verze iOS 6.1.0 je momentálně nainstalovaná na 52,4 procentech iPhonů. 30 procent mobilních telefonů běží na iOS 6.0 a 2,2 procenta na iOS 6.1.1. Na nejnovější verze iOS nemigrovalo 9,3 procenta (iOS 5), respektive 3,1 procenta majitelů (iOS 4 a starší).

Výhodou aktualizací platformy iOS je, že nová verze je dostupná v jeden den pro všechna podporovaná zařízení a že o aktualizaci uživatelé vědí delší dobu dopředu.

Statistika společnosti Chitika byla utvořena na základě provozu iPhonů na síti Chitika Ad Network ve Spojených státech a USA.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře