Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyStatCounter: Windows Phone předstihne BlackBerry OS ještě do roku

StatCounter: Windows Phone předstihne BlackBerry OS ještě do roku

Kanadská společnost Research in Motion (RIM), která je výrobcem smartphonů BlackBerry, má velké problémy. Za poslední dobu nepředstavila žádný smartphone, který by oslovil zákazníky, což se negativně projevuje na jejích hospodářských výsledcích a tržním podílu ve Spojených státech.

Přes nepříznivou finanční situaci RIM stále pracuje na vývoji dalších smartphonů. Potvrzují to informace o prvních modelech, které nabídnou inovovaný systém BlackBerry 10. Některé z nich se na trhu mají objevit ještě do konce roku.

Na místo BlackBerry OS v USA se ale stále více tlačí platforma Windows Phone. Podle společnosti Statcounter Windows Phone předčí BlackBerry OS ještě do konce roku. Předpokládaný termín je konec listopadu (někde okolo 47. týdne v roce). Statcounter vychází z extrapolovaných statistik týkajících se využití webu.

Nepřehlédněte:

Spíše než o úspěch Windows Phone se ale bude jednat o fatální selhání kanadského výrobce. Tržní podíl platformy Microsoft je dnes ve Spojených státech stále nicotný. Na 100 prodaných smartphonů totiž připadají pouze necelé dva s WP.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře