Startují předobjednávky telefonu Sony Xperia Z3+. Cena nepotěší


Startují předobjednávky telefonu Sony Xperia Z3+. Cena nepotěší

Tuzemští prodejci začali nabízet smartphone Xperia Z3+, který oproti předchůdci nabízí rychlejší procesor, dvojnásobek uživatelské paměti a štíhlejší tělo. V předobjednávkách lze nejlepší Sony pořídit za 18 990 až 20 990 Kč.

Xperia Z3+ není novým modelem v pravém slova smyslu, jde totiž o globální verzi dříve představené Z4, která je určena výhradně pro Japonsko. Zásadním vylepšením vůči modelu Z3 je použití nové čipové sady. Snapdragon 801 nahradil pod kapotou mnohem výkonnější a úspornější Snapdragon 810, jehož osmijádrový procesor pracuje na frekvenci až 2 GHz. Nahrazen byl také selfie fotoaparát (čelní), který nově dostal rozlišení pět megapixelů a 25mm širokoúhlý objektiv G Lens. Sony u své novinky láká i na několik použitých audiotechnologií (např. DSEE HX a Hi-Res Audio či nový kodek LDA)

Vzhled Xperie Z3+ se velmi podobá předchůdci s pořadovým číslem 3. Po něm zdědila kovový skelet se skleněnou přední i zadní stranou a také vysokou odolnost. Řeč je především o normách IP65 a IP68. Novinka je díky nim plně vodotěsná, do hloubky až 1,5 metru může být ponořena po dobu půl hodiny. Konstrukce zároveň smartphone brání před vniknutím prachu a jiných nečistot.

Kapacita RAM je zastoupena dostatečnou kapacitou 3 GB, vnitřní úložiště nabídne 32GB prostor. 5,2palcový displej dostal Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 px. Na rozdíl od úhlavních konkurentů – modelů Samsung Galaxy S6 a LG G4 – nové Sony nemá Quad HD panel.

Dostupnost Xperie Z3+ na českém trhu nebyla zatím upřesněna, k prvním zákazníkům by se však měl telefon dostat ve druhé polovině června, případně na začátku července.

5sa

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.