Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyStartují předobjednávky telefonu Sony Xperia Z3+. Cena nepotěší

Startují předobjednávky telefonu Sony Xperia Z3+. Cena nepotěší

Tuzemští prodejci začali nabízet smartphone Xperia Z3+, který oproti předchůdci nabízí rychlejší procesor, dvojnásobek uživatelské paměti a štíhlejší tělo. V předobjednávkách lze nejlepší Sony pořídit za 18 990 až 20 990 Kč.

Xperia Z3+ není novým modelem v pravém slova smyslu, jde totiž o globální verzi dříve představené Z4, která je určena výhradně pro Japonsko. Zásadním vylepšením vůči modelu Z3 je použití nové čipové sady. Snapdragon 801 nahradil pod kapotou mnohem výkonnější a úspornější Snapdragon 810, jehož osmijádrový procesor pracuje na frekvenci až 2 GHz. Nahrazen byl také selfie fotoaparát (čelní), který nově dostal rozlišení pět megapixelů a 25mm širokoúhlý objektiv G Lens. Sony u své novinky láká i na několik použitých audiotechnologií (např. DSEE HX a Hi-Res Audio či nový kodek LDA)

Vzhled Xperie Z3+ se velmi podobá předchůdci s pořadovým číslem 3. Po něm zdědila kovový skelet se skleněnou přední i zadní stranou a také vysokou odolnost. Řeč je především o normách IP65 a IP68. Novinka je díky nim plně vodotěsná, do hloubky až 1,5 metru může být ponořena po dobu půl hodiny. Konstrukce zároveň smartphone brání před vniknutím prachu a jiných nečistot.

Kapacita RAM je zastoupena dostatečnou kapacitou 3 GB, vnitřní úložiště nabídne 32GB prostor. 5,2palcový displej dostal Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 px. Na rozdíl od úhlavních konkurentů – modelů Samsung Galaxy S6 a LG G4 – nové Sony nemá Quad HD panel.

Dostupnost Xperie Z3+ na českém trhu nebyla zatím upřesněna, k prvním zákazníkům by se však měl telefon dostat ve druhé polovině června, případně na začátku července.

5sa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře