Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkySrovnání výdrže baterie: Samsung Galaxy S6 vs Apple iPhone 6 vs iPhone...

Srovnání výdrže baterie: Samsung Galaxy S6 vs Apple iPhone 6 vs iPhone 6 Plus

Společnost Samsung svůj nový smartphone Galaxy S6 velmi rád srovnává s novými smartphony od Applu. Během nedávné tiskové konference jsme se dozvěděli, že Galaxy S6 bude výkonnější a rychlejší, než jeho rivalové. Jak je to ovšem s výkonem baterie? 

Jak jsme se dozvěděli během tiskové konference Samsungu, Galaxy S6 bude vybavený pouze 2550 mAh baterií, což je oproti 2800 mAh baterce v Galaxy S5 mírný „downgrade“. Tento nedostatek je vyvážen o něco menší hmotností telefonu a jeho schopností rychle se dobíjet. Ani to však pro některé uživatele není úplně směrodatné. Co s rychle se dobíjejícím smartphonem, když ho potřebujete vzít na cestu, kde není možnost dobíjení, že? Takto přemýšleli i lidé ze serveru Phone Arena, kteří uveřejnili porovnání oficiálních údajů o výdrži baterek Samsungu S6, iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Asi není třeba dodávat, že porovnání pro Samsung Galaxy S6 nedopadly zrovna dobře.

Z tabulky níže je zřejmé, že Galaxy S6 dokáže iPhonu 6 konkurovat co se týče využívání Wi-Fi, LTE a přehrávání videí. Při přehrávání muziky za iPhonem 6 už lehce zaostává. Co se týče srovnání s iPhonem 6 Plus, tam jsou výsledky o něco horší. Galaxy S6 s iPhonem 6 Plus drží krok pouze při využívání Wi-Fi, ve všech ostatních ohledech ho zařízení od Applu nechává za sebou.

Samozřejmě znovu opakujeme, že srovnání níže vychází z oficiálních informací. V praxi může výdrž baterie jednotlivých zařízení vypadat docela jinak.

battery-h1Zdroj: Phone Arena

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře