Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkySprávce souborů Files dostupný pro Windows Phone 8.1

Správce souborů Files dostupný pro Windows Phone 8.1

Pod jednoduchým názvem Files je dostupný oficiální správce souborů pro mobilní telefony s Windows Phone 8.1. Nová aplikace uživatelům dovoluje pracovat se soubory uloženými v telefonu a na microSD kartě.

O správci souborů pro Windows Phone se s menšími přestávkami mezi uživateli mluví od uvedení verze 7. Oficiálně se majitelé dlaždicových telefonů tohoto šikovného nástroje ale dočkali až nyní, nedlouho (zhruba po dvou měsících) po uvedení preview verze systému Windows Phone 8.1.

Aplikace má jednoduché grafické rozhraní a umožňuje procházet, hledat a spouštět soubory v telefonu a na microSD kartách. Podporuje také vyhledávání či vytváření složek. Soubory je možné kopírovat, přesouvat, přejmenovávat, mazat nebo sdílet.

Files (česky Soubory) je funkční, ale pro někoho možná až příliš jednoduchý nástroj. Hodila by se v každém případě možnost pracovat se soubory formátu .zip či přístup na OneDrive.

[appbox windowsphone 762e837f-461d-4847-8399-3526f54fc25e]

2 3 4 5 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře