Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkySpotify zdarma a neomezeně již nebude. ČTÚ si posvítil na O2

Spotify zdarma a neomezeně již nebude. ČTÚ si posvítil na O2

Smlouva O2 a Spotify umožňuje zákazníkům poslouchat hudbu z internetu bez placení za spotřebovaná data. Českému telekomunikačnímu úřadu se ale nabídka nelíbí.

ČTÚ ve své nejnovější monitorovací zprávě uvádí, že nabídka je v konfliktu s pravidly rovnoprávnosti datových přenosů, takzvané síťové neutrality. „Pokud už se operátor rozhodne datový provoz omezovat datovým limitem, nesmí zvýhodňovat žádnou službu či aplikaci na úkor veškerého obsahu,“ tvrdí. Úřad teď O2 nařídil, aby operátor změnil své služby a uzavřené smlouvy tak, aby byly v souladu s pravidly pro dodržování síťové neutrality.

„Nezapočítávání spotřeby dat na Spotify je časově omezená nabídka platná do 31. 5., kterou jsme zákazníkům poskytli, aby si mohli službu bez obav vyzkoušet. S ohledem na uvedenou výzvu ČTÚ jsme se rozhodli nabídku neprodloužit,“ uvedla tisková mluvčí O2 Lucie Jungmannová s tím, že možnost vyzkoušet si prémiovou verzi na tři měsíce zdarma bude operátor zákazníkům nabízet i nadále.

Partnerství se službou pro streamování hudby Spotify uzavřelo O2 v červnu 2016. Zákazníci operátora u té příležitosti získali prémiový účet na tři měsíce zdarma, se službou Spotify Free jim pak O2 u vybraných tarifů po dva roky neúčtovalo aplikací spotřebovaná data.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře