Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySpotify oznamuje dosažení 60 milionů platících uživatelů

Spotify oznamuje dosažení 60 milionů platících uživatelů

Švédská hudební služba Spotify ohlásila, že již eviduje 60 milionů platících uživatelů. Od března loňského roku se jedná o nárůst o 10 milionů. Jen pro srovnání, konkurenční Apple Music má platících uživatelů asi polovinu, přičemž provoz zahájila teprve předloni.

Oznámení důležitého milníku přichází nedlouho poté, co firma uvedla, že dosáhla 140 milionů aktivních uživatelů. Tedy těch, kteří si službu zapnou alespoň jednou za měsíc. Spotify tak jasně dominuje scéně, na které Google s Applem trochu zaspali a teď musí dohánět ztrátu.

Běžný měsíční poplatek za Spotify Premium činí 5,99 eur (cca 156 korun). V rámci různých akcí se ke Premium členství můžete dostat už za 0,99 eur (zhruba 26 korun). Nejvíce uživatelů má však služba stále neplatících, Spotify lze totiž využívat také zdarma, pouze s omezenými funkcemi a občasnou reklamou, která pokrývá základní poplatky hudebníkům.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře