Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkySporttrackery Fitbit Charge 2 a Flex 2 míří do prodeje. Co nabízí?

Sporttrackery Fitbit Charge 2 a Flex 2 míří do prodeje. Co nabízí?

Nejoblíbenější sporttracker společnosti Fitbit je nyní ještě lepší. Ve verzi Fitbit Charge 2 přináší inovace, které posouvají monitoring aktivity vedení k pokrokům ještě dál. Jeho výdrž narostla na 5 dní nepřetržitého sledování aktivity a spánku, a díky funkci Smart Track sám rozpozná, zda uživatel spí, jde z práce nebo se pustil do skutečného sportování.

Také náramek rozezná, o který z oblíbených sportů se jedná a uživatel tak nepřijde o data ani ve chvíli, kdy zapomene spustit sledování aktivity. Na displeji se při cvičení objeví vybrané informace k aktuálnímu tréninku, a tak má uživatel pod kontrolou vše včetně aktuální tepové frekvence důležité pro optimální výsledky.

Sympatickým bonusem je také využití propojení s GPS mobilního telefonu. Tu Fitbit Charge 2 využije pro záznam trasy, převýšení a další detaily, kterými zpřesní svá měření. Samozřejmostí jsou pak upozornění na dlouhá období neaktivity.

Fitbit-Charge-2_Family

A nejsou to jen funkce sledující sport co Fitbit Charge 2 nabízí. Uživatel jej ocení i ve chvílích odpočinku, kdy ho dokáže provést relaxačním dechovým cvičením, které upravuje v závislosti na jeho aktuální tepové frekvenci. Právě tepová frekvence je také klíčovým údajem, který umožní náramku vyhodnotit kondici uživatele prostřednictvím maximálního využití kyslíku (VO2 max). Tyto informace tak mohou posloužit nejen sportovcům, ale také upozornit na zdravotní problémy projevující se prudkým nárůstem klidové tepové frekvence.

Náramek zastane také funkci hodinek s mnoha různými ciferníky a informuje o SMS, hovorech i upomínkách z kalendáře, aniž by bylo třeba sáhnout po telefonu. Sporttracker Fitbit Charge 2 bude dostupný za cenu od 4 290 Kč.

Druhá představená novinka společnosti Fitbit, sporttracker Flex 2, přichází s výrazným zeštíhlením, kdy její tělo je o 30 % menší oproti předchůdci a lze ji snadno vyjmout ze samotného náramku. Není tak problém používat pro každou příležitost ten nejvhodnější, pro intenzivní trénink jeden z barevných elastomerových náramků a do společnosti zase ručně leštěný náramek, nebo přívěsek z nerezové oceli, který je kromě stříbrné varianty k dispozici i v provedení s 22karátovým zlacením.

Zanedbána nebyla ani funkční výbava. Nový sporttracker je vodotěsný až do hloubky 50 metrů, takže dokáže sledovat nejen sportovní aktivity na suchu, ale i plavání, třeba i v oceánu. Zaznamenána budou tempa, počet bazénů, ale také trvání aktivity a spálené kalorie. Přítomna je i funkce Smart Track, díky které Flex 2 sám rozpozná běh, chůzi, jízdu na kole, eliptickém trenažeru, aerobik a nyní i plavání. A pro silnější motivaci je náramek vybaven sadou barevných LED, která informuje o pokroku při plnění denního cíle a v případě dlouhých období neaktivity upozorní, že by bylo dobré se trochu protáhnout.

Sporttracker Fitbit Flex 2 mohou zákazníci koupit již od 2 690 Kč.

Fitbit-Flex-2_Family

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře