Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySpojené státy uvalily sankce na hackerské skupiny z KLDR

Spojené státy uvalily sankce na hackerské skupiny z KLDR

Ministerstvo financí Spojených států uvalilo sankce na tři severokorejské hackerské skupiny, které jsou podezřelé z kybernetických útoků a krádeží stovek milionů dolarů po celém světě. Uvedl to list The Washington Post.

Na sankční seznam amerického resortu financí byly zařazeny hackerské skupiny s označením Lazarus Group, Bluenoroff a Andariel. Podle Washingtonu stojí za těmito uskupeními severokorejská vláda, která je využívá na nelegální získávání financí pro jaderné a raketové programy KLDR. Peníze kradli z finančních institucí nebo ze směnáren kryptoměn

Zapsání na sankční seznam usnadní konfiskaci případných aktiv těchto skupin, které se nacházejí v jurisdikci USA. Osobám napojeným na tyto skupiny má být také zamezen přístup do globálního finančního systému.

Hackeři ze skupiny Lazarus jsou podle USA zodpovědní za útok na studia Sony Pictures v roce 2014 a také za zamoření 300 000 počítačů škodlivým softwarem WannaCry po celém světě. Kyberzločinci z Lazarus Group ve spolupráci s kolegy s Bluenoroff také ukradli 80 milionů dolarů z bangladéšské centrální banky. Andariel zase vytvořil škodlivý software na napadání stránek s hazardními hrami.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře