Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyŠpičkový smartphone Sony Xperia Z se bude prodávat i ve verzi s...

Špičkový smartphone Sony Xperia Z se bude prodávat i ve verzi s čistým Androidem

Je tomu několik dní, co se začalo hovořit o tom, že dalším smartphonem, ve kterém bude předinstalovaný čistý Android, bude vodotěsná Sony Xperia Z. Informaci nyní potvrzují i zdroje serveru AndroidCental. Xperia Z je špičkový model, který si zakládá na propracovaných detailech a odolnosti proti vodě.

Japonská firma Sony bude následovat Samsung a HTC, když plánuje uvést na trh svou vlajkovou loď i ve verzi s čistým Androidem, tedy bez grafické nadstavby. Pro uživatele to bude hlavně znamenat nejrychlejší dostupnost aktualizací a nejlepší optimalizaci.

Xperia Z zaujme především dokonalým pětipalcovým displejem s Full HD rozlišením a atraktivním designem.

Sony k tomu pak přidává i několik příjemných věcí navíc. Konstrukce telefonu je například odolná vodě, a přístroj tak přežije nechtěnou koupel.

Full HD displej má rozlišení 1920 × 1080 pixelů a jemnost 441 ppi, díky čemuž je prakticky nemožné spatřit jednotlivé body.

Uživatelé si mohou hodně slibovat také od vestavěného fotoaparátu s rozlišením třináct megapixelů.

Xperia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře