Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkySpekulace už začínají. Samsung Galaxy S IV možná dostane osmijádro Exynos 5...

Spekulace už začínají. Samsung Galaxy S IV možná dostane osmijádro Exynos 5 Octa

Za několik měsíců bude oficiálně představen model Galaxy S IV. O jeho specifikacích se zatím neví vůbec nic. S jistotou však můžeme napsat, že použitý hardware bude patřit k tomu nejlepšímu, co se letos v mobilních telefonech objeví. Potvrzuje to i benchmark jednoho z testovaných prototypů.

Podle spekulací Samsung testuje hned několik vzorků Galaxy S IV, každý údajně obsahuje jiný procesor. Výrobce se zaměřil na spotřebu energie jednotlivých konfigurací, aby nalezl ideální kompromis mezi vysokým výkonem a dostatečnou výdrží.

Jeden z předsériových vzorků je pravděpodobně vybaven také novým osmijádrovým procesorem Exynos 5 Octa, který byl oficiálně představen na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013, naznačuje to výsledek z benchmarku AnTuTu.

Procesor Exynos 5 Octa vychází z technologie big.LITTLE a je rozdělen do dvou čtyřjádrových clusterů. První pracuje na 1,8 GHz a je založen na architektuře ARM Cortex-A15, zatímco druhý tepe na nominální frekvenci 1,2 GHz a vychází z Cortex-A7. Kromě Galaxy S IV se nejspíše objeví i v nové generaci Galaxy Note.

Nezapomeňte, že se ale jedná o spekulace, které se nakonec vůbec nemusí potvrdit.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře