Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkySpekulace: Twitter přemýšlí o koupi hudební služby SoundCloud

Spekulace: Twitter přemýšlí o koupi hudební služby SoundCloud

Společnost Twitter uvažuje a koupi sharingového serveru SoundCloud, který koncem roku 2013 celosvětově používalo okolo 250 milionů uživatelů. Tvrdí to technologický server Re/code, který se odvolává na zdroje blízké oběma firmám.

Pokud se obě strany nakonec dohodnou, půjde ze strany Twitteru o nejdražší investici, odhadovaná cena SoundCloudu se totiž pohybuje kolem 700 milionů dolarů.

Twitter se již dříve snažil proniknout do hudebního segmentu. V polovině loňského dubna spustil službu #Music, která nabízela uživatelům poslouchat hudbu na internetu. Písničky byly prozatím streamované z přehrávačů Spotify a Rdio. Postupně se měly ale přidávat i další projekty.

Aplikace, která byla zatím dostupná pouze v App Storu v USA, však příliš nezaujala samotné uživatele. Byla proto jen otázka času, než tvůrci populární sociální služby zkusí něco jiného.

twitterZdroj:

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře