Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySpekulace: Samsung představí Galaxy S6 už v lednu na veletrhu CES

Spekulace: Samsung představí Galaxy S6 už v lednu na veletrhu CES

Korejská média spekulují, že Samsung Galaxy S6, tedy budoucí topmodel největšího prodejce smartphonů, by se mohl představit už v lednu příštího roku na veletrhu CES. Důvodem je prý slabý zájem zákazníků o aktuální typ Galaxy S5. Informoval o tom server gsmarena.com.

Prodeje Samsungu již nějakou dobu nejsou, co bývaly. Firma sice stále drží pozici největšího prodejce chytrých telefonů, objem udaných kusů ale ruku v ruce s tržním podílem pozvolna klesá.

Vedení společnosti proto zjednoduší svou nabídku a urychlí modelový cyklus u své nejvyšší řady. Šestý Galaxy S by měl navíc nabídnout maximální výbavu i prvotřídně zpracované kovové šasi.

O špičkový výkon telefonu se má postarat procesor Exynos 7420 (dostupná bude i varianta se Snapdragonem 810). Velkého vylepšení by se měl dočkat fotoaparát, jehož rozlišení naroste na hodnotu dvacet megapixelů a i displej.

Ten má mít ještě přijatelnou úhlopříčku 5,5 palce a QHD rozlišení 1 440 × 2 560 pixelů (aktuální „es pětka “ je vybavena 5,1palcovým Full HD panelem). U Galaxy S6 se dále předpokládá přítomnost 3 GB RAM a 5Mpx čelního foťáku pro selfie a videohovory.

samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. A přitom to bude zase to same, já tomu Samsungu nějak neumím přijít na chuť. Co vy a zkušenosti s tímhle výrobcem?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře