Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySpekulace: Qualcomm chce koupit konkurenční NXP za více než 30 miliard dolarů

Spekulace: Qualcomm chce koupit konkurenční NXP za více než 30 miliard dolarů

Qualcomm údajně jedná o převzetí nizozemského konkurenta NXP Semiconductors. Celá transakce by mohla mít hodnotu přes 30 miliard dolarů (723 miliard Kč). S odvoláním na informované zdroje to uvedl ekonomický list The Wall Street Journal.

Podle lidí obeznámených s jednáním by dohoda mohla být uzavřena během dvou až tří měsíců. Některé zdroje však uvádějí, že Qualcomm, největší výrobce čipů, které se používají v chytrých telefonech, zkoumá i jiné možnosti akvizic.

NXP měla dnes zpočátku tržní kapitalizaci zhruba 28 miliard dolarů. Po zprávě její akcie, které se obchodují na americkém trhu Nasdaq, vzrostly o 18 procent. Převzetí za více než 30 miliard dolarů by bylo jednou z největších letošních fúzí a akvizic.

Společnost NXP Semiconductors loni koupila za téměř 12 miliard dolarů amerického konkurenta Freescale Semiconductor. Transakcí vznikla světová jednička v automobilové elektronice s tržbami kolem deseti miliard dolarů ročně a osmý největší výrobce čipů na světě. NXP byla divizí nizozemského výrobce elektroniky Philips, v samostatný podnik se změnila v roce 2006.

1464182425-858-QUALCOMM-Inc-Should-Buy-NXP-Semiconductors-NV-Instead-of-Xilinx-Inc--Analyst

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře