Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySpekulace: iOS 8.1 s podporou Apple Pay vyjde 20. října

Spekulace: iOS 8.1 s podporou Apple Pay vyjde 20. října

Zatímco registrovaní vývojáři nový software už testují, koncoví uživatelé si na vydání iOS 8.1 musí ještě několik dní počkat.

První větší aktualizace nového operačního systému iOS 8 přinese hlavně očekávanou podporu platebního systému Apple Pay. Vývojáři ale nezapomněli ani na opravy chyb a přidali i nějaká vylepšení.

iOS 8.1 mění název složky Naposledy přidáno na jeho původní podobu, tedy na Fotoaparát (anglicky Camera Roll), a vychází tak vstříc všem uživatelům, které jiné pojmenování mátlo.

Další novinkou v nadcházející verzi iOS jsou větší ikony widgetů v notifikačním centru, díky čemuž by se měl uživatel ve streamu informací lépe orientovat. Novou ikonku dostala i aplikace iBooks, ta nyní koresponduje s reklamními materiály užívanými Applem. Na klávesnici bude konečně možné skrýt tlačítko pro hlasové diktování a v Nastavení najdeme novou sekci Passbook. Skrze tu bude možné spravovat platební karty pro službu Apple Pay.

Koncovým uživatelům má být iOS 8.1 k dispozici v pondělí 20. října. O den později se má uskutečnit tisková konference Applu, který představí nové iPady (s Touch ID).

iOS81

 

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře