Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkySpekulace z Číny: iPhone 6 by měl mít paměť RAM jen 1...

Spekulace z Číny: iPhone 6 by měl mít paměť RAM jen 1 GB

Čínský obchod GeekBar informuje o tom, že iPhone 6 bude vybaven operační pamětí v kapacitě 1 GB. Odvolává se přitom na důvěryhodné zdroje v dodavatelském řetězci společnosti Apple, avšak už neupřesňuje, zda se zpráva týká 4,7″ nebo 5,5″ varianty chystaného telefonu.

Pokud by se tato informace potvrdila, zařadí se iPhone 6, co se týče kapacity RAM, po bok starších modelů 5C a 5S. Ty jsou oba vybaveny 1 GB. iPhone 4S s 3,5″ displejem má 512 MB operační paměti.

Některé androidí telefony mají v dnešní době k dispozici 2 GB a mnohdy dokonce už i 3 GB operační paměti. Horší parametry iPhonů oproti konkurenci ale nikdy víceméně nebyly problém, protože výrobce z Cupertina se u svých přístrojů vždy snaží o maximální optimalizaci hardwaru a softwaru.

Proto si třeba takový iPhone 5S poradí s přehledem s velkým množstvím najednou spuštěných aplikací, aniž by se sekal. O tom si některé androidí top smartphony mohou nechat jen zdát.

iphone

Zdroj: MacRumors

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře