Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySpecifikace Samsungu S5 mini odhaleny, má 4,5palcový HD displej

Specifikace Samsungu S5 mini odhaleny, má 4,5palcový HD displej

Stejně jako Samsungy Galaxy S III a Galaxy S4 po čase dostaly zmenšenou jednoduší verzi s přízviskem mini, tak i zbrusu nový model S5 dostane zmenšeného bratříčka. Novinka si ponechá zaběhlý design, avšak bude menší a přinese výbavu plnou kompromisů.

Uniklé specifikace hovoří o displeji úhlopříčky 4,5″ s HD rozlišením (720 × 1280) a čtyřjádrovém procesoru. Zatímco starší zprávy hovořily o tom, že bude použit procesor Snapdragon 800, nyní server sammobile.com předpovídá, že výrobce spíš vsadí na Snapdragon 400.

Připravovaný smartphone od Samsungu (typové označení SM-G800) má používat systém Android ve verzi 4.4.2 Jelly Bean s nadstavbou TouchWiz. Pro potřeby uživatele bude připraveno 1,5 GB RAM a vestavěná uživatelská paměť 16 GB.

Baterie s kapacitou 2 440 mAh je vyměnitelná a fotoaparát osmimegapixelový s podporou Full HD záznamu, přední snímač má potom rozlišení 2 megapixely. Výrobce do S5 mini integruje také infraport.

Případní zájemci si však s největší pravděpodobností budou muset nechat zajít chuť na snímač otisků prstů a voděodolnost.

samsung-galaxy-s5-142007

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře