Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySpecifikace prvního smartphonu Micromax s Windows Phone

Specifikace prvního smartphonu Micromax s Windows Phone

Indická firma Micromax brzy představí svůj první dlaždicový telefon. Novinka poběží na výkonném procesoru Snapdragon 800 a pochlubí se Full HD displejem.

Micromax dosud žádný smartphone s Windows Phone nevyrobil. Podle dostupných zpráv se však jednoho dočkáme už velmi brzy. A ostudu si před spotřebiteli rozhodně neutrhne, jak dokládá specifikace.

Displej nového modelu má mít úhlopříčku pět palců a Full HD rozlišení 1 080 × 1 920 pixelů. Čtyřjádrový procesor dodá společnost Qualcomm. Konkrétně bude použit osvědčený Snapdragon 800, který doplní 2 GB operační paměti.

Micromax dále nabídne třináctimegapixelový fotoaparát, přední kameru s pěti megapixely a vestavěnou uživatelskou paměť 16 GB. Paměťové karty jsou podporovány. Ve smartphonu bude také předinstalovaný zbrusu nový operační systém Windows Phone 8.1.

Novinka Micromax se má začít prodávat v průběhu července za předpokládanou cenu 390 až 425 dolarů (7 900 až 8 500 Kč).

micromaxZdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře