Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkySpeciální oblečení zabrání kráděži dat z bezkontaktních platebních karet

Speciální oblečení zabrání kráděži dat z bezkontaktních platebních karet

Americký výrobce Betabrand představil oblečení, které blokuje technologie NFC a RFID. Vychází tak vstříc uživatelům, kteří chtějí předejít možnému zneužití svých bezkontaktních platebních karet digitálními zloději.

Někteří bezpečnostní experti poukazují již delší dobu na možnost čtení informací z platebních karet, ale také například pasů a jiných identifikačních dokladů, zloději. Z karty lze díky čtečce, která je běžně dostupná za několik set korun a softwaru, který lze zdarma stáhnout na internetu, získat údaje o jejím držiteli a uskutečněných platbách, ale i potřebná data pro internetové platby. Samotné čtení karty, uložené třeba v peněžence v kapse, lze provést přitom zcela nepozorovaně ve zlomku sekundy.

Kalifornská oděvní značka BetaBrand, která v mnohém razí nestandardní cestu, si je vědoma potřeb zákazníků a proto jim už brzy nabídne sako a džíny, které technologie NFC a RFID blokují. Na zabezpečení firma spolupracovala se Symantec Corporation, tvůrci antivirového programu Norton.

Speciální sako lze prostřednictvím oficiálního webu Betabrand předobjednat za částku 149 dolarů. Cena kalhot je stanovena na 151 dolarů. Oblečení se začne prodávat v únoru příštího roku.

d e

a b c

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře