Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůRecenzeSparkle 2 - Kuličkomet, který osvěží více než kafe!

Sparkle 2 – Kuličkomet, který osvěží více než kafe!

Zumu zná asi každý hráč, i když možná neví, jak se ?ta hra s kuličkami? ve skutečnosti jmenuje. Princip je jednoduchý: Z jedné strany drážky vyjíždí vláček kuliček, který se sveřepě sune k vaší díře. Pokud se do ní dosune, tak prohrajete.

Abyste vláček zničili, musíte vystřelovat kuličky tak, aby se do vláčku zapojily ? a pokud vedle sebe vytvoříte sekvenci alespoň tří kuliček stejné barvy, tak zmizí. Vláček se zkrátí a vy ho dalšími a dalšími precizně odpalovanými kuličkami zkracujete, až zmizí docela. A tím je vyhráno.

K tomu přichází nějaké další komplikovanice, jako že vláčků za sebou jede více, nebo máte více nezávislých tratí, které se navíc mezi sebou prolínají a celé vám to míření a mazání komplikují. Výhodou je naopak existence powerupů, speciálních předmětů, které sestřelíte a pak se něco stane, jako že například vláčky chvíli couvají, zmizí všechny kuličky určité barvy a nebo se odpálí ohnivá smršť, která plochu pročistí.

Sparkle 2

Tak tolik základní koncept, který už původní Sparkle obohatil o magii. Jednak hrajete v kouzelném lese, jednak těch powerupů je požehnaně a navíc si můžete kuličkomet upgradovat o kouzla, která poněkud mění herní mechaniku. Původní Sparkle byl docela těžký, měl hodně kouzel a navíc měl některé nepříjemné rysy, jako že například jste měli určitý počet životů, se kterými jste hru museli dohrát. Nezvládnutý level rovná se o život méně. Ke konci už to bývalo fakt dost husté.

Sparkle 2 představuje evoluci původní hry. Kdybych chtěl, mohl bych tu otloukat autorům hlavu o zeď a vykřikovat, že jde jenom o mírnou evoluci původního herního konceptu. Vtip je ale v tom, že na rozdíl od většiny vývojářů, kteří vzali původní titul a zkomplikovali ho, tihle pracovali správně. Nechali to dobré, vyházeli to špatné a to dobré ještě navíc poladili.

Sparkle 2 je vylepšením původního Sparkle prakticky ve všech směrech. Grafika je jemnější, ale kuličky jsou větší, takže se lépe zaměřuje. Tohle zvětšení hru výrazně neulehčuje, ale prostě se vám lépe míří, což je rozhodně super. Powerupy lze kombinovat v několika sadách, jako první vám tvůrci nabídnou jenom ty opravdu používané: Zrychlenou střelbu kuličky, celkové zpomalení tempa hry, alternativní cyklování mezi kuličkami v kuličkometu a přitahovač na powerupy.

Sparkle 2

V původním Sparkle jsem jiné nepoužíval, přesněji řečeno používal jsem jenom magnet a zrychlení střelby, ostatní mi přišly celkem k ničemu. Později přijdou další sady, přičemž platí, že z každé sady můžete mít aktivní právě jedno vylepšení (ale nemusíte mít aktivní žádné).

Změnila se i dynamika hry: Celé je to rychlejší, levely trvají kratší dobu a pokud je nezvládnete, nic se neděje, prostě si je můžete zopakovat. Otravné počítání životů zmizelo! Nemusíte se tedy zbytečně stresovat a perfektně se soustředíte na kuličkopalbu, což je důležité.

Přestože je hra kapičku jednodušší, je stále velice důležité rychlé rozhodování: O výhře a nebo prohře často rozhodne jedna správná volba cíle. Stále je to chytlavé jaxviňa, protože jste našponovaní a snažíte se bleskově využít příležitost. Přestože každý level zabere jenom zhruba minutu, jste z toho potom stejně nabití, jako byste si dali pořádné kafe! Velmi osvěžující herní zážitek!

Podobně jako u původní hry tu máme režimy s nekonečnými levely, výzvy ? tady se nic nezměnilo. Ne, opravdu nelze nahlížet na Sparkle 2 jako na nějaké radikální vylepšení, je to spíše evoluce původního konceptu, více vybalancovaná, vylepšená a hratelnější. Jako taková původní hru nahrazuje ? nevím, proč bych se měl ke Sparkle vracet, nový kus je zkrátka hratelnější.

Nebudu tvrdit, že to je nejlepší podobná hra pro tablety, ale rozhodně patří mezi nejlepší a dost možná je nejhezčí. Skvěle osvěží při přestávkách v práci a je téměř jisté, že ji bude hrát celá vaše rodina ? tajemné a magické provedení hry jednoduše funguje. Dobrá práce!

Sparkle 2

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

Všechno, co bylo u Sparkle dobré, bylo vylepšeno, poladěno a přeleštěno. Hra není nijak převratná, ale vylepšení jsou patrná na všech frontách.

Co se mi líbilo:

  • Větší kuličky
  • Z hry byly odstraněny protivnosti a zbytečnosti
  • 90 levelů se stoupající náročností

Co se mi nelíbilo:

  • Přece jenom bych čekal kapku více inovací

Cena aplikace je 2,99 USD.

Aplikace se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Sparkle2/“/]

Web výrobce je zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře