Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeSouhrn aplikací na Android pro organizaci času

Souhrn aplikací na Android pro organizaci času

Jsou mezi námi lidé, co mají stále napilno. Vždycky se totiž najde něco, co ještě potřebují udělat. Ať už si musí pořádně zorganizovat čas, nasdílet  potřebná data, dokumenty nebo celé prezentace, aby je na pracovním obědě opravdu nic nepřekvapilo, nebo si nastavit upomínky.

Pokud používáte smartphone (chytrý telefon) s operačním systémem Google Android, vybrali jsme pro vás z několika set aplikací, které se v internetovém obchodu Google Play (nedávno přejmenovaném Android Marketu) nacházejí, podle našeho názoru patnáct těch nejlepších.

Kalendáře:

Základní kalendář integrovaný v Androidu není špatný, je dobrý, ale jak už to tak bývá, některé pokročilé funkce mu chybí (navíc skoro na každém telefonu je trochu jinak provedený), a tak jsou v obchodu s aplikacemi ke stažení jeho propracovanější protějšky, které jsou prakticky bez slabin.

Bussines Calendar

Hlavní výhoda této aplikace je, že podporuje barevné oddělení kalendáře tak, jak jste si jej nastavili na Google, což zlepšuje přehled a celkovou orientaci. Chcete se přepnout z týdenního náhledu na měsíční? Tak jednoduše táhněte na displeji prstem doprava.

Nejdříve ovšem navštivte nastavení a nakonfigurujte si vše podle svých potřeb. Nastavit jde prakticky všechno od A do Z. Můžete si vypnout zobrazení sobot a nedělí (tedy víkendu) či detaily týdenního nebo měsíčního náhledu. Týdenní náhled nemusí vždy ukazovat sedm dnů, jak jste zvyklí a jak byste asi předpokládali, ale třeba jen tři, čtyři dny. Záleží na tom, jak moc pracujete nebo nepracujete.

Podle vývojářů  neplacená verze nabízí zhruba pětasedmdesát procent funkcí své zpoplatněné varianty, což vůbec není špatné. Placená verze neobsahuje reklamní proužky, nabízí více widgetů a umožňuje přetahovat události metodou ?táhni a pusť? (drag and drop).

Business Calendar

Odkaz pro stažení neplacené verze: Bussines Calendar Free

Calengoo:

Tato aplikace je mezi uživateli nesmírně populární. Její autoři nenabízí sice žádnou neplacenou verzi, ovšem troufáme si tvrdit, že to zase tak moc nevadí. Za 112 korun toho totiž dostanete požehnaně, takže této investice určitě litovat nebude

Calengoo umí barevné odlišení, integruje v sobě nenahraditelnou funkci vyhledávání a nabízí widgety ve velikostech 2×2, 2×3, 4×3 a 4×4. Samozřejmostí je pak přímá synchronizace s úkoly a kalendářem Google. V neposlední řadě jde také přidávat opakované události typu ?jednou za tři týdny v úterý? a přiřadit si k připomenutí událostí vlastní zvuk.

Odkaz pro stežení: Calengoo

Úkolovníky:

Tasks n Todos:

Jsou lidé, co bez pořádného úkolovníku neudělají ani ránu. Pokud k nim patříte i vy, rozhodně vám doporučujeme vyzkoušet program Tasks n Todos, kterému nechybí ikonka pro rychlé přidávání úkolů, což pomáhá k celkové přívětivosti aplikace a ani funkce zálohování. Úkoly, které ještě musíte splnit, si tak můžete uložit na SD kartu.

Nechce se vám psát, respektive nemůžete psát, protože jste právě v pohybu? Nepiště, nýbrž hovořte. Ve spodu obrazovky v levé části (platí pro verzi pro smartphone) stiskněte ikonku mikrofonu. Nabízí se i možnost přiřadit k jednotlivým úkolům obrázek/fotografii nebo náhled mapy. To abyste opravdu na nic nezapomněli.

Tasks n Todos

Odkaz pro stažení: Tasks n Todos

Astrid Free

Vysoce oceňovaná aplikace, která patří mezi ty nejlepší (jestli není vůbec nejlepší) úkolovníky pro Android a iOS. Pokud se právě po nějakém poohlížíte, určitě stojí za zkoušku. K jeho největším přednostem patří, že umí pracovat s úkoly Google a synchronizovat je mezi více zařízeními.

Specialitou této aplikace je pak synchronizace s webem Astrid.com, Producteev.com přes oficiální API. Pomocí aplikace můžete také měřit čas, který strávíte plněním jednotlivých úkolů. Upozorňováni jste na ně implicitně zvukem, ale pokud chcete, můžete tuto funkci zcela vypnout.

Odkaz pro stažení: Astrid Free

Úložiště:

Box

Jednoduchá cloudová služba přes kterou můžete sdílet nebo zálohovat vaše aplikace, programy, soubory nebo rovnou celé složky. Po registraci můžete využívat až 50 gigabajtů volného místa. Nevýhodné ovšem je, že Box omezuje velikost jednoho přeneseného souboru na pouhých 100 MB.

Za rozšiřující služby zaplatíte měsíční poplatek ve výši patnácti dolarů. Navrch k tomu dostanete 1 TB volného prostoru.

K programu můžete přistupovat z webového rozhraní nebo prostřednictvím různých aplikací.

Odkaz pro stažení: Box

Dropbox

Zřejmě nejznámější cloudové uložiště a služba, kterou spousta uživatelů bezmezně miluje. Nejnovější verze, která byla uvedena teprve nedávno, přinesla nahrávání videa a obrázků přes WiFi nebo mobilní data na pozadí, možnost sdílet soubory s neomezenou velikostí (zapomeňte na omezení Boxu) a opravy drobných chyb. Dropbox je bezesporu nejlepší synchronizační služba na Android. Vřele vám ho doporučujeme!

Odkaz pro stažení: Dropbox

Správa sociálních sítí:

Hootsuite

Co říct, snad jen, že patří suverénně k nejlepším aplikacím pro správu sociálních sítí na mobilní platformě Android. Používá ji řada společností a jednotlivců z řad běžných uživatelů. Hootsuite umožňuje spravovat účty na Facebooku, LinkedIn, WordPressu, Foursquare, MySpace a Pingu, nabízí předem plánovanou publikaci statusů a tweetů (krátkých textových zpráv) v dobu, kterou si sami určíte a má implementovaný zkracovač URL s tracking parametry. Návdavkem obsahuje  i pohledné statistiky a má přehledné GUI.

Odkaz pro stažení: Hootsuite

Tweetcaster:

Velmi povedený klient pro populární mikroblogovací službu Twitter se všemi podstatnými funkcemi a čistým a atraktivním uživatelským rozhraním. Nechybí podpora pro správu více účtů a nepostradatelné widgety. Plná verze umožňuje navíc připojit účet z Facebooku.

Odkaz pro stažení: Tweetcaster

Stále na ?drátě?:

Google Voice.

V podstatě jde o celistvý balík služeb, které mají co dočinění s telefonováním, psaním e-mailů, zpráv a hlasovými schránkami. Po registraci, která vám nezabere více, než několik minut času,  je vám přiřazeno unikátní číslo a tím to všechno začíná.

Když vám na něj zavolají známí, začnou vám vyzvánět k němu všechny přiřazené přístroje (např. tři telefony), čímž výrazně eliminujete šanci, že nějaký důležitý hovor zmeškáte.

S Google Voice můžete volat do celého světa za poměrně zajímavé ceny. Ceník najdete zde.

K zajímavým funkcím této aplikace patří i automatický přepis vzkazů v hlasové schránce na text, což oceníte hlavně v případě, kdy si nemůžete zprávu, ať už za jakéhokoli důvodu, poslechnout. V jednotlivých přepisech lze navíc velmi snadno vyhledávat.

Odkaz pro stažení: Google Voice

Call Reminder Notes

Tento program je určený hlavně pro ty z vás, co často zapomínají. Asi se vám také někdy stalo, že jste měli pracovně někam zavolat,  až dosud jste si vše pamatovali, ale najednou jakoby naschvál se vám všechno vypařilo z hlavy. To už je minulostí. Nastavte si upomínku s poznámkou, která vás včas upozorní a tím se stanete více produktivní.

Odkaz pro stažení: Call Reminder Notes

Vylepšení pro SMS

xt Msg Away Message

Znáte to, potřebujete zrovna na něčem usilovně pracovat a nepřejete si být nikým rušeni. Na druhou stranu si ale zase nechcete zbytečně vypínat mobilní telefon. Co kdyby? Jak z této ošemetné situace ven? Pomůže vám aplikace xt Msg Away Message.

V ní můžete k vybraným kontaktům, o nichž bezpečně víte, že vám volají pravidelně v konkrétní čas, přiřadit zprávu s předpřipravenou odpovědí pro různé příležitosti, např. ?Promiňte, zrovna si nepřeji být rušen, píši recenzi pro Světaplikaci.cz?, která se jim automaticky odešle.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/xt Msg Away Message/“/]

Odkaz pro stažení: xt Msg Away Message

Zálohujeme textové zprávy  (SMS)

SMS Backup+:

Šikovná aplikace pro on-line zálohování přijatých a odeslaných textových zpráv na GMail. Postačí ji jednou nakonfigurovat poté už se nikdy nemusíte starat o to, jestli jsou vaše textové zprávy zálohované. Ukládání na GMail navíc přináší řadu výhod, např. rychlé a inteligentní vyhledávání.

Aby aplikace fungovala korektně, musíte mít v nastavení GMailu povolený protokol IMAP a na mobilním přístroji také plný přístup k internetu. Příchozí zprávy jsou zálohovány 20 sekund po přijetí a odchozí jednou za 30 minut.

Odkaz pro stažení: SMS Backup

Poznámky:

Evernote

Fantastická aplikace pro poznámky, která je určená všem těm, kteří chtějí pracovat s informacemi možná co nejefektivněji. Program umožňuje ukládání informací různého charakteru? odkazů, obrázků, zdrojů a podobně, a je svázán s internetovou službou, která je nabízena zcela zdarma nebo za poplatek pět dolarů měsíčně pro náročnější uživatele.

Odkaz pro stažení: Evernote

ColorNote Notepad

Nástroj s pěknou a čistou grafikou, který umožňuje jednoduchou správu a editaci vašich zápisků. Po otevření aplikace vidíte seznam všem poznámek. Ty lze řadit podle času vytvoření, abecedy, barevných štítků, která vám pomáhá oddělit témata dle kategorie, nebo času upozornění.

Po grafické stránce aplikace imituje obyčejný papírový poznámkový blog. Jednotlivé zápisky lze zaheslovat, abyste k nim měli přístup skutečně pouze vy nebo osoba, v níž máte důvěru.

I zde nechybí možnost poznámky sdílet pomocí SMS, e-mailu a Twitteru, nebo je zálohovat na SD kartu. K velkým výhodám rovněž patří widget, který si můžete umístit na plochu, takže vše budete mít, jak se říká, na očích.

Odkaz pro stažení: ColorNote Notepad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře