Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySoud zamítl žádost Samsungu o zrušení zákazu prodeje telefonu Galaxy Nexus

Soud zamítl žádost Samsungu o zrušení zákazu prodeje telefonu Galaxy Nexus

Americký soud zamítl žádost jihokorejského výrobce Samsung Electronics o zrušení zákazu prodeje jeho chytrého telefonu Galaxy Nexus ve Spojených státech amerických. Soud vydal předběžné opatření na žádost firmy Apple, podle které referenční telefon Googlu porušuje několik jejích patentů.

O zákazu prodeje Galaxy Nexusu a stejně tak i tabletu Galaxy tab 10.1 jsme vás informovali na konci června. Soudkyně u soudu v San José, Lucy Kohová, zamítla v minulých dnech mimo jiné i žádost Samsungu, který žádal, aby byl zrušen zákaz prodeje jeho tabletu až do rozhodnutí o odvolání.

Jde tak nepochybně o další vítězství společnosti Applu, která se s výrobci přístrojů s Androidem soudí po celém světě. Další přelíčení u soudu v San José je plánováno na konec července.

Samsung se do té doby ještě zřejmě pokusí domoci zrušení předběžného zákazu u federálního odvolacího soudu ve Washingtonu. Jeho šance ale v tuto chvíli nejsou příliš vysoké.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře