Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySoučasné Windows Phone telefony jsou mrtvé. Nokia a ostatní si střílí ze...

Současné Windows Phone telefony jsou mrtvé. Nokia a ostatní si střílí ze zákazníků

Vypadá to, že Nokia na všechny zbylé zákazníky, kteří ji stále věří a podporují, z vysoka kašle. Jakoby finskému výrobci, který se potácí na okraji propasti, nestačilo, že jeho akcie jsou na historickém minimu, že má slabé prodeje, on si zkrátka z uživatelů dále dělá dobrý den.

Microsoft včera představil novou verzi operačního systému Windows Phone s pořadovým číslem osm. Ta přináší řadu novinek, včetně podpory výkonných čipsetů, displejů s vysokým rozlišením, plnohodnotného multitaskingu, podpory paměťových karet a NFC, a větší důraz na bezpečnost, což ocení hlavně korporátní sféra.

Tím však výčet dobrých zpráv končí. Před několika hodinami se totiž také potvrdila naše dva a půl měsíce stará domněnka, že nový systém nebude možné nasadit na v současné době prodávaná zařízení.

Pro uživatele to znamená jediné ? Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 a především Lumia 900, kterou Nokia na český trh oficiálně uvede příští úterý, zkrátka nemají nárok.

Namísto zbrusu nového systému dostanou všechny současné modely aktualizaci na Windows Phone 7.8, díky čemuž získají novou domovskou obrazovku z Windows Phone 8 a nějaká zanedbatelná vylepšení.

Bude to ale uživatelům, kteří za telefon zaplatili či se teprve chystají zaplatit 13 a více tisíc korun, stačit? Troufáme si napsat, že nikoliv.

Vyloženě krutě pak nyní vyznívá slogan ?Beta Test is Over? z nedávné kampaně Nokie k prodeji Lumie 900 ve Spojených státech?

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře