Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkySophos uvádí novou verzi řešení pro správu mobilních zařízení

Sophos uvádí novou verzi řešení pro správu mobilních zařízení

Nová verze Sophos Mobile Control s číselným označením 3.6 plně spolupracuje se systémem Apple iOS 7 a vedle dokonalejší podpory konceptu BYOD umožňuje také větší oddělení osobních a firemních dat.

Společnost Sophos oznámila vydání nové verze svého oceňovaného řešení pro správu mobilních zařízení, Sophos Mobile Control. Služba umožňuje organizacím všech velikostí využívat mobilní zařízení jednoduše, bezpečně a spolehlivě. Bez ohledu na to, zda jde o iPhone, Windows Phone nebo o zařízení s operačním systémem Android.

Vývojáři novou verzí reagují na požadavky trhu, které souvisí především s nárůstem počtu využívaných koncových zařízení vlastněných zaměstnanci. Tedy zařízení v rámci konceptu BYOD. Samozřejmě tato novinka reaguje i na stále obtížnější bezpečnostní situace, ve kterých se firmy nacházejí. Verze Sophos Mobile Control 3.6 obsahuje snadno ovladatelnou webovou konzoli, která je dostupná jak v podobě klasického software v režimu on-premise, tak i jako služba v režimu SaaS. Tato webová konzole umožňuje nejen chránit data využívaná mobilními zařízeními, ale tato data i zařízení efektivně spravovat.

mobilecontrolproduct

Pomocí webové konzole mohou organizace řídit přístup mobilních zařízení k firemním systémům, a to včetně využití funkcí nejnovějšího operačního systému iOS7, které umožňují například lepší oddělení osobních a firemních dat. Firemní zákazníci navíc mohou dosáhnout výrazných úspor, a to díky podpoře programu hromadných nákupů.

Webová konzole řešení SMC 3.6 si na zařízeních s operačním systémem Android velmi dobře rozumí i s aplikací Touchdown. Nová verze Sophos Mobile Control umožňuje IT oddělením, aby si v souvislosti s mobilními zařízeními jednoduše vynutily dodržování jak legislativních pravidel, tak i firemních bezpečnostních politik.

Nová verze Sophos Mobile Control podporuje operační systémy Windows Phone 8, Android a iOS 7, nejnovější mobilní operační systém společnosti Apple. Ten je v současné době využíván na více než 200 milionech zařízení.

Více informací o řešení Sophos Mobile Control naleznete na adrese http://www.sophos.com/mobile.

Zdroj: Sophos TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře