Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z5 se stala nejlepším fotomobilem v hodnocení DxOMark

Sony Xperia Z5 se stala nejlepším fotomobilem v hodnocení DxOMark

Vedle nového Nexusu 6P si redaktoři z deníku DxOMark „posvítili“ také ne fotografické schopnosti nové Sony Xperia Z5. Ty na ně udělaly více než dobrý dojem. Tento smartphone se totiž ocitl na špici jejich žebříčku nejlepších fotomobilů.

Sony Xperia Z5 v sérii náročných testů překonala i nový Nexus 6P a samozřejmě i dosavadního krále všech fotomobilů, Samsung Galaxy S6. Jen tak pro zajímavost, pětici nejlepších fotomobilů dneška uzavírá LG G4 a Samsung Galaxy Note 4. Nyní budeme velmi zvědaví, zdali pořadím nezamíchá ještě iPhone 6s.

High-endová novinka od Sony získala celkem 87 bodů, což je jen o bod více nežli Samsung Galaxy S6. Vítězství je tedy spíše formální, i když podle redaktorů z DxOMark má tento smartphone zatím nejlepší vyvážení bílé barvy. V případě videí si potom pochvalovali stabilizaci obrazu, automatické zaostřování, malý šum a věrné barvy. Za největší zápory Xperie Z5 považují zase problémy se změnou expozice a pomalé přeostřování za zhoršených světelných podmínek.

Více informací se můžete dozvědět z přiložené tabulky nebo přímo na webu DxOMark.

Sony_Xperia_Z5_Mobile_review__Best_mobile_photo___video_scores_to_date_-_DxOMark-701x300

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře