Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySony Xperia miro, aneb telefon s Androidem 4.0, co má rád Facebook

Sony Xperia miro, aneb telefon s Androidem 4.0, co má rád Facebook

Japonský gigant Sony představil na svém profilu na Facebooku nový chytrý telefon z modelové řady Xperia. Tentokrát jde o jeden z levnějších modelů se zaměřením na sociální sítě a mladou generaci.

Nově představená Xperia miro se zařadí po bok levnějších smarpthonů s Androidem, které si dnes můžete zakoupit. Naznačují to i specifikace, jako úhlopříčka displeje 3,5 palce s rozlišením 480 × 320 pixelů, pětimegapixelový fotoaparát a především zpracování telefonu.

Po vzhledové stránce se mira podobá modelům Sola nebo go, od kterých se odlišuje pouze nepatrně. V prodeji bude hned několik barevných variant: celočerná, celostříbrná, černá s růžovým pruhem a stříbrná s béžovým pruhem.

Co se týče hardwaru, tak srdcem telefonu je jednojádrový čipset Qualcomm MSM7225A taktovaný na frekvenci 800 MHz. Doplňuje ho 512 MB RAM a interní paměť v kapacitě 3 GB. Tu lze dále rozšířit pomocí microSD karet.

Na rozdíl od většiny dostupných Androidů má tento model důkladněji integrováno propojení s Facebookem, takže všichni vyznavači této sítě si přijdou na své.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře