Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkySony spustilo službu My Xperia, která vám pomůže najít ukradený či ztracený...

Sony spustilo službu My Xperia, která vám pomůže najít ukradený či ztracený mobil

Japonská společnost Sony dnes spustila službu My Xperia, která slouží k nalezení či zablokování ztraceného či odcizeného mobilního telefonu. Program, který je provázán s Google účtem, budou moci postupně využívat všichni majitelé telefonů z řady Xperia.

Služba zatím nepodporuje všechny země, výjimkou není bohužel ani Česká republika a Slovensko. Kromě nalezení a zablokování můžete tzv. ?na dálku? spustit i hlasitý alarm, abyste věděli, kde přesně se telefon nachází. K dispozici je i možnost smazání veškerých dat z paměti, včetně paměťové karty, aby se nedostala do nepovolaných rukou.

Pro přístup k většině funkcí slouží web myxperia.com, kde se přihlásíte pomocí Google účtu. K dnešnímu dni je služba dostupná pouze pro majitele modelu Xperia Acro S. V příštích týdnech dojde k rozšíření funkčnosti i na ostatní Xperie vydané v průběhu roku 2012, které běží na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich a vyšším.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře