Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySony prodává mrakodrap v New Yorku za 1,1 miliardy dolarů

Sony prodává mrakodrap v New Yorku za 1,1 miliardy dolarů

Nejen Nokia, ale také Sony potřebuje peníze. Vedení firmy se proto rozhodlo prodat budovu svého amerického sídla v New Yorku. Prodejem získá japonský výrobce elektroniky 1,1 miliardy dolarů (zhruba 21 miliard korun). Novým majitelem se stane konsorcium vedené realitní společností The Chetrit Group.

Obchod bude dokončen v březnu, tedy ještě před koncem účetního roku. K prodeji svého sídla se na konci loňského roku rozhodla také finská Nokia. Firma prodala vlastní centrálu v Espoo a získala 170 milionů eur, v přepočtu 4,3 miliardy korun. Budovu koupila realitní společnost Exilion.

Ale zpět k Sony. Vedení japonské společnosti věří, že letos nastartuje prodeje a navrátí se k zisku. Pomoci by jí k tomu měly nejen nově představené mobilní telefony, včetně špičkových Xperií Z a ZL, ale i propouštění zaměstnanců.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře