Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySony přestává vyrábět populární konzoli PlayStation 3

Sony přestává vyrábět populární konzoli PlayStation 3

Sony oficiálně zastavuje výrobu konzole PlayStation 3. Za 11 let dokázal elektronický gigant prodat přes 80 milionů kusů tohoto systému po celém světě. Nové jednotky prozatím přestaly chrlit továrny v Japonsku, brzy se však stejnou cestou vydají i podniky na západě zeměkoule.

Konzole PlayStation 3 byla uvedena do prodeje 11. listopadu 2006. V den vydání byly na trhu dvě verze, první měla pevný disk o velikosti 20 GB a druhá verze s kapacitou pevného disku 60 GB, která měla i několik funkcí navíc.

Od vydání PS3 bylo vydáno několik revizí, největší změnou bylo uvedení slim modelu v září 2009, který s sebou přinesl také nové logo.  Ukončení výroby se týká modelu s pevným diskem 500 GB, který se začal prodávat v roce 2014 a je kódově označován jako CECH-4300C. Nyní bude firma doprodávat už jen skladové zásoby, po jejich vyprázdnění pak bude konzole dostupná už jen v podobě použitých kusů z bazarů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře