Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySony představilo „flešku“ pro mobily, tablety a počítače

Sony představilo „flešku“ pro mobily, tablety a počítače

Nový flash disk od Sony má dva konektory, které fungují jak se standardním rozhraním USB typu A, tak s novým rozhraním USB typu C. Vše je přitom uloženo ve velmi kompaktním rozměru. Kovové tělo je navíc dostatečně odolné, aby vydrželo každodenní používání.

Podle výrobce je fleška ideální pro archivaci fotografií, hudby, videí a dalších dat nebo pro přenos souborů mezi zařízeními s operačním systémem Windows, Android nebo OS X, a to včetně mobilních telefonů a tabletů. Data umí číst rychlostí až 130 MB/s. Rychlost zápisu výrobce bohužel na svých webových stránkách neuvádí.

Flash disk má rozměry 26,35 × 12,2 × 5,3 milimetru a jeho hmotnost činí pět gramů (bez silikonové krytky). V prodeji bude model USM-CA1 během února v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. Doporučené ceny pro Českou republiku prozatím neznáme.

15 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře