Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySony nabírá na síle, za 40 dnů prodalo 4,6 milionu kusů vrcholného...

Sony nabírá na síle, za 40 dnů prodalo 4,6 milionu kusů vrcholného mobilu Xperia Z

Japonská firma Sony je na vzestupu a může za to zejména top model Xperia Z. Pětipalcový smartphone s Full HD rozlišením, který je navíc vodotěsný a vy si ho díky tomu můžete vzít s sebou i pod vodu do bazénu, trhá prodejní rekordy. Napovídají tomu odhady počtů prodaných kusů.

Analytici se domnívají, že Sony za prvních 40 dnů prodalo až 4,6 milionu kusů tohoto špičkového smartphonu.

Sony Xperia Z se stala velkým hitem už na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas, kde zaujala odolností proti vodě a prachu stejně jako podařeným třináctimegapixelovým fotoaparátem, který produkuje kvalitní fotografie a Full HD video.

Sony Xperia Z je špičkově vybavený smartphone s málem slabin, který nerozhodí ani sníh ani voda. V České republice se dá sehnat už za méně než 14 tisíc korun včetně DPH.

Už brzy ale tento telefon narazí na velkou konkurenci, na trh se totiž chystají smartphony HTC One a Samsung Galaxy S IV.

Xperia

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře