Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySony aktualizuje Xperii Z1, Z1 Compact a Z1 Ultra na Android 5.1.1...

Sony aktualizuje Xperii Z1, Z1 Compact a Z1 Ultra na Android 5.1.1 Lollipop

Nový firmware vylepšuje ostření fotoaparátu v režimu Superior Auto Mode a přináší pokročilejší možnosti personalizace prostředí, úpravy vyzváněcích režimů a notifikací. Součástí softwaru je také lépe zapracovaná synchronizace s nositelným příslušenstvím Sony SmartWear a oprava různých chyb, a to včetně nedostatku v nástroji Stagefright, který umožňoval šíření malwaru prostřednictvím multimediálních souborů. Upozornil na to server xperiablog.net.

Dostupnost updatu se v různých zemích liší a může záviset na tom, zda máte smartphone z volného prodeje nebo zakoupený u mobilního operátora. Pokud tedy vlastníte jeden z výše uvedených modelů a aktualizace k vám ještě nedorazila, nezoufejte, určitě se brzy také dočkáte.

Zkušenější uživatelé se mohou čekání na oficiální update vyhnout. Firmware, který lze do telefonu snadno nahrát přes počítačový nástroj Flashtool, je ke stažení tady.

1 2

3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Sony Xperia Z1 Compact: aktualizace dorazila kolem 22.9.2015, vše proběhlo v pořádku, ale jeden nedostatek se objevil, a to pro mě bohužel docela výrazný – od aktualizace nelze nastavit individuální vyzvánění k jednotlivým kontaktům, resp. nastavit jde, ale při volání vyznání všichni výchozím vyzváněním. Nemáte s tím někdo zkušenost, jak problém vyřešit? Případně, setkali jste se s tím také?
    Díky

    • Řešením je přesunutí nebo zkopírování požadovaných melodií do složky Ringtones v paměti telefonu. Po přiřazení melodie ke kontaktu už pak kontakt bude vyzvánět jak má 😉

  2. Zdravím – Sony Xperia Z1 Compact – po aktualizaci na Android 5.1.1 se náhle snížila výdrž baterie o více jak 50%. Máte někdo podobnou zkušenost, případně návrh řešení?
    Děkuji

  3. Jak píše Roman S. tak to pravda není. Šlo to nastavit v předchozích verzích, ale lollipop od toho upustil a tento krok nechápu. Taky jsem poznal ihned podle hudby nejdůležitější kontakty a teď je to nastavit nelze, nebo budu rád když mě někdo vyvede z omylu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře