Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeSoccerinho – Zahrajte si fotbal na Karlově mostě

Soccerinho – Zahrajte si fotbal na Karlově mostě

Soccerinho je nejprodávanější českou hrou na App Store. Tato skutečnost nám společně s faktem, že se jedná o fotbalovou hru zasazenou do prostředí staré Prahy, prostě nedala spát a tak jsme ji také museli ochutnat. Jaký koktejl nám vývojářský tým namíchal? Stojí tahle hra za vaši pozornost?

Hra Soccerinho začíná krátkým filmečkem, v němž malý kluk nachází v Čertovce fotbalový míč. Filmeček naznačuje, že právě mičuda bude rozhodovat o jeho osudu, tedy o tom, zdali ho špinavé ulice Prahy roku 1909 semelou, nebo z něj udělají fotbalovou hvězdu.

Úvodní intro je skutečně strhující a i když je poměrně krátké, překvapivě dobře plní svůj hlavní úkol – přijmout hlavního hrdinu i cíl hry za svůj a na 100% se do hry ponořit. Herní principy jsou přitom, stejně jako u každého herního hitu na mobilech, triviální na pochopení a realizaci, ale dostatečně těžké na mistrné ovládnutí.

Díky tomu se mohou dobře bavit jak sváteční hráči, které hra zbytečně nestresuje, tak i pokročilejší jedinci, jež v ní najdou tu správnou výzvu.

soccerinho-1

Náplň hry Soccerinho

A jak že se tedy Soccerinho hraje? Vaším úkolem v jednotlivých levelech je kopnout míč na požadované místo. Přitom můžete určovat svoji vzdálenost a pozici od míče, čímž budete rozhodovat o prudkosti kopu, resp. délce letu míče a o jeho rotaci.

Pozici od míče můžete udávat virtuálním joystickem, nebo náklony iPadu, zatímco rotaci vykreslujete na displej obrazovky. Zvolené ovládací schéma je v obou případech pohodlné a vykreslování rotace míče je navíc velice efektní.

Hra je rozdělená na ucelené bloky – Josefov I., Josefov II., Josefov III., Charles Bridge a Kampa Island. Tyto bloky se dále dělí na podskupiny, kde se s míčem budete snažit trefit do připravené brány, nebo do menších děr, které vznikly v poházeném haraburdí. To je klasika, což se dá tvrdit i o minihrách, kde budete kopat na bránu s brankářem, nebo na bránu tvořenou položenými svršky. Ve hře ovšem nechybí ani zpestření v podobě fotbalového golfu (s míčem se snažíte dokopnout křivolakými pražskými uličkami až do důlku z palet) nebo shazování bandasek s mlékem a podobně, přičemž platí, že čím dál se ve hře dostanete, tím zábavnější obsah je pro vás přichystán.

soccerinho-2

Další klady a zápory hry

Za zmínku stojí také grafické zpracování, které je prostě kouzelné. Uličky staré Prahy mají sexappealu na rozdávání, autoři do hry navíc nezapomněli včlenit různé (staro)české reklamní tabule a nápisy, které hře přidávají na autentičnosti a reálnosti. Pečlivě vykreslené uličky staré Prahy tak ocení nejen našinci, ale všichni hráči, kteří se prostě cítí, jako by tam sami byli.

Jediná naše výtka tak směřuje k poměrně nejasnému systému bodování. Každý nový level se vám zpřístupní poté, co během pěti pokusů obdržíte více jak 3 hvězdy. To je celkem logické, ono se vám však občas stane, že hra vám jedním gólem přičte hvězdiček pět, zatímco jiným vám hvězdičku nepřičte. A to samé se dá tvrdit i o situacích, kdy se netrefíte – někdy vám hra strhne třeba hned tři hvězdičky, jindy vám sebere hvězdičku jednu. Tento systém je matoucí, hráče může rozčilovat, nebo dokonce demotivovat. A přitom by stačilo zabudovaný bodový systém jen lépe vysvětlit.

soccerinho-3

Shrnutí

Soccerinho je výborná fotbalová hra, ze které je na každém kroku cítit, že se s ní autoři mazlili a vložili do ní srdce. Herní principy jsou chytlavé, hra navíc hýří zajímavými nápady a nechybí ani spousta vaty, která jí dodává šmrnc. Tohle rozhodně musíte mít!

Hodnocení: 9/10

Co se nám líbilo:

  • jednoduché a přitom chytlavé herní principy
  • fotbalový golf
  • shazování bandasek na mléko
  • prostředí staré Prahy

Co se nám nelíbilo:

  • nejasný systém bodování

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/socerinho/“/]

[appbox appstore 712286216]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře